Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl
 • Autor: izabela
 • Data:13 czerwca 2012
 • Komentarze: 0
 • Autor: izabela
 • Data:13 czerwca 2012
 • Komentarze: 0
 • Autor: Asia
 • Data:13 czerwca 2012
 • Komentarze: 0
 • Autor: Asia
 • Data:13 czerwca 2012
 • Komentarze: 0

Kanały Subskrypcji

 • Facebook
 • Twitter
 • Rss
 • E-mail

Recenzje produktów

ABC depilacji w ciąży

Depilacja w ciąży, Metody depilacji

Kobiety spodziewające się dziecka bardzo często rezygnują z zabiegów kosmetycznych, chcąc w ten sposób zapewnić rozwijającemu się maluszkowi bezpieczeństwo. Dlatego też rezygnują ze stosowanych wcześniej metod usuwania zbędnego owłosienia, zwykle na rzecz maszynki do golenia. Czy faktycznie depilacja w ciąży za pomocą innych niż golarka metod jest zabroniona?

Kremy do depilacji – lepsze niż maszynka

Wiele kobiet w ciąży rezygnuje z kremów do depilacji. Przede wszystkim dlatego, że zawierają one substancje chemiczne. Ponadto nie wszystkie specyfiki pachną ładnie, a wiadomo – panie ciężarne mają wyczulony węch, więc większość zapachów im po prostu przeszkadza i wywołuje mdłości. Ale czy faktycznie od razu trzeba rezygnować z kremów do depilacji? Przecież mają one znacznie więcej zalet niż tradycyjne maszynki do golenia – efekty gładkiego ciała utrzymują się nawet kilkanaście dni, usuwanie włosków jest całkowicie bezbolesne, nie istnieje ryzyko skaleczenia.

Okazuje się, że wcale nie trzeba rezygnować z depilacji chemicznej, będąc w ciąży. Dlaczego? Kobiety powinny pamiętać, że płód do 39. tygodnia ciąży chroni czop śluzowy. W efekcie rozwijające się dziecko nie ma kontaktu z substancjami chemicznymi zawartymi w kremach. Trzeba tylko pamiętać, by wybierać takie specyfiki, które mają neutralny zapach.

Co z depilacją woskiem i depilatorami elektrycznymi?

Jedną z ulubionych metod usuwania włosków jest wosk. Biorąc pod uwagę wielość zalet, właściwie nie ma się czemu dziwić. Depilacja za pomocą wosku daje długotrwałe rezultaty, ale niestety jest dość bolesna. Wiadomo, włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co wywołuje ból. Można więc powiedzieć, że ten dyskomfort jest czynnikiem stresogennym, który w przypadku kobiet w ciąży nie jest wskazany. Z tego też powodu depilacja woskowa jest raczej niewskazana.  Podobnie zresztą jest w przypadku usuwania włosków za pomocą depilatorów elektrycznych.

Ponadto warto mieć świadomość, że ciepły wosk odpowiada za trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych, co również w ciąży nie jest wskazane.

Zabroniona depilacja laserowa

Choć depilacja laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z tego zabiegu kobiety w ciąży muszą zrezygnować. Oczywiście tylko na okres 9. miesięcy. Dlaczego?

Choć depilacja laserowa uznawana jest za dość bezpieczny zabieg, oddziaływanie promieniowania laserowego na płód nie zostało właściwie zbadane. By być przezornym człowiekiem, lepiej więc zrezygnować z tek metody usuwania zbędnego owłosienia, zapobiegając tym samym ewentualnemu uszkodzeniu płodu.

Ponadto warto mieć świadomość, że depilacja laserowa bywa niekiedy bolesna. Można więc ją uznać za czynnik stresogenny, co może zakończyć się przedwczesnym porodem czy poronieniem.

Nie jest wskazana depilacja laserowa zarówno wykonywana w gabinecie kosmetycznym, jak i domowe usuwanie włosków za pomocą depilatorów laserowych.

 

Temat depilacji w ciąży znacznie szerzej został podjęty na stronie http://depilacjalaserowa.net.pl/2011/10/depilacja-w-ciazy/. Warto więc zajrzeć i tam, by uzyskać komplet informacji na temat usuwania włosków przez kobiety ciężarne.

 • Autor: izabela
 • Data: 13 cze
 • Komentarze: brak

Kremy do depilacji – najlepsza metoda dla mężczyzn?

Depilacja mężczyzn


Nie da się nie zauważyć, że nie tylko kobiety, ale również i panowie decydują się na usuwanie zbędnego owłosienia. Nie wszystkie metody przypadają mężczyznom do gustu. Weźmy na przykład taką depilację woskiem. Niby panowie niczego się nie boją i są silni, ale ból wyrywania włosków wraz z cebulkami jest dla nich nie do zniesienia. Dlatego część panów wybiera właśnie kremy do depilacji. Ale czy jest to dobry sposób?

Depilacja chemiczna dobra dla mężczyzn, bo…

… wiąże się z wieloma zaletami. Są to takie cechy usuwania włosków za pomocą kremów, które mogą przeważyć szalę zwycięstwa właśnie na stronę chemicznych specyfików. Dlaczego warto zainteresować się kremami do depilacji?

– usuwanie włosków nie jest skomplikowane,

– kremy do depilacji są wygodne w użyciu,

– depilacja za pomocą kremów nie trwa zbyt długo,

– usuwanie włosków kremami jest bezbolesne,

– kremami do depilacji można usunąć owłosienie właściwie z każdego miejsca na ciele,

– kremy do depilacji cechują się dłuższą skutecznością niż maszynki do golenia.

Co odstrasza mężczyzn od kremów do depilacji?

Depilacja chemiczna nie jest jednak idealną metodą. Nie każdemu mężczyźnie przypadnie więc do gustu. Co może być przyczyną tego, że nie wszyscy panowie wybierają kremy do depilacji?

– efekty nie utrzymują się kilka miesięcy, co zmusza do systematycznego przeprowadzania zabiegu,

– niewłaściwie przeprowadzona depilacja może wiązać się z działaniem niepożądanym.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o czynniki, które mogą zniechęcać do wykonania takiego zabiegu.

Czy to faktycznie dobra metoda na pozbycie się włosków?

Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania co do depilacji mają panowie. Trzeba podkreślić, że kremy do depilacji są najlepszą metodą pośrednią między mało skuteczną maszynką do golenia a bolesną depilacją za pomocą plastrów woskowych czy ciepłego wosku. Ponadto depilacja chemiczna nie jest w żaden sposób skomplikowana. Wystarczy przecież nałożyć specyfik na miejsca, które chcemy pozbawić włosków, następnie odczekać kilka minut (ale nie można wydłużać czasu podanego na opakowaniu) i usunąć krem – a wraz z nim włoski, za pomocą ręcznika lub specjalnej szpatułki.

Który krem wybrać?

Kobiety dużo lepiej radzą sobie z wyborem odpowiedniego kremu do depilacji. Panowie natomiast zwykle zdają się na wybór pań. Polecam więc zapoznanie się z rankingiem specyfików, dostępnych na http://www.kremdodepilacji.com.pl/. Można się spodziewać, że ten krem, który jest najwyżej jest najbardziej polecany, a przez to najbardziej skuteczny. Dzięki temu dużo łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję.

 • Autor: izabela
 • Data: 12 cze
 • Komentarze: 2

Ile kosztuje domowa depilacja?

Depilatory, Metody depilacji

Większość z nas wciąż decyduje się na depilację w zaciszu domowym. Głównym powodem jest obawa o wysokie koszty przeprowadzania zabiegów depilacji w salonach piękności. Jednak profesjonalna obsługa zawodowej kosmetyczki może przełożyć się na bardziej efektywną depilację – mniej bolesną, bardziej skuteczną, dokładniejszą, o dłużej trwających rezultatach. Dotyczy to szczególnie depilacji woskiem, bo  jak się okazuje, naprawdę niewiele kobiet potrafi się wydepilować skutecznie za pomocą wosku. Zatem czy owa oszczędność… jest naprawdę opłacalna?

Ile kosztuje depilacja

Najtańszą formą depilacji jest oczywiście zwykłe golenie za pomocą tanich, jednorazowych maszynek, jednak tak naprawdę samo golenie włosów trudno nazwać depilacją w pełnym tego słowa znaczeniu, i jeszcze trudniej nazwać je zabiegiem skutecznym. Włosy odrastają bowiem błyskawicznie.
Dużo bardziej wydajnym sposobem depilacji jest korzystanie z depilatora. Najpierw trzeba oczywiście takie urządzenie nabyć. Każdy powinien samodzielnie przyjrzeć się dostępnym produktom i wybrać coś dla siebie. Ceny są różne, średnio od 80 zł do ponad 300 zł. Dla przykładu, możemy kupić model WPG 250 firmy Remington, za który zapłacimy około 100 zł i skorzystamy z dodatkowej funkcji określanej jako system redukcji bólu oraz podświetlenia okolicy, którą właśnie depilujemy.  Generalnie, im wyższa cena urządzenia, tym więcej dodatkowych funkcji i nakładek, pytanie jednak, które z nich są tak naprawdę potrzebne. Ile byś jednak nie zainwestowała w depilator, wydatek na pewno się zwróci, bo jest to urządzenie spokojnie wystarczające na kilka lat eksploatacji. Jedynym mankamentem depilatorów jest oczywiście ból odczuwalny podczas rwania włosków, acz niektóre z nowoczesnych depilatorów mają skuteczne rozwiązania radzące sobie z tym problemem.
Kremy i pianki do depilacji wybierane są najczęściej przez osoby, które boją się bólu, kojarzonego z używaniem depilatora czy pęsety. Faktycznie, depilatory, woski i pęsety służą do wyrywania włosków, co powoduje bardziej lub mniej dotkliwe uczucia bólowe w depilowanym miejscu. Kremy do depilacji nie powodują takich problemów. Ich chemiczny skład powoduje rozpuszczanie struktury włosów, a więc zapewnia całkowicie bezbolesną depilację, choć ich działanie może powodować uczulenia. Z tego powodu trzeba więc dłużej szukać produktu spełniającego nasze wymagania. Gama produktów chemicznych do depilacji jest naprawdę szeroka, w tym również przedział cenowy tego typu kosmetyków. Za krem do depilacji zapłacimy średnio od 10 do 100 złotych. Warto jednak pamiętać, że czasami wyższa cena produktu przekłada się na wymierne efekty (np. w przypadku kremów opóźniających odrost włosa, dzięki czemu depilujemy się znacznie rzadziej).
Podsumowując koszty depilacji, nie można zapomnieć także o pielęgnacji skóry po zabiegu. Nie każda skóra świetnie znosi depilację. Żeby ochronić wrażliwą skórę i ograniczyć podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenie czy też powstawanie bolesnych krostek możemy użyć kremu Alantan Plus. Zawiera on na przykład D-panthenol, a kupimy go już za 7 zł w większości aptek. Nadają się także wszelkie produkty zawierające alantoinę, nawilżającą i ściągającą podrażnioną skórę.

Depilacja laserowa – na pewno się zwróci

Depilacja laserowa to niemały wydatek – ok 500 zł za pojedynczy zabieg na łydki (a trzeba ich wykonać co najmniej 4-6), 300 zł za linię bikini, tyle samo za pachy… To przeciętne ceny zabiegów depilacji laserowej w  gabinetach, przy czym oczywiście możemy zdecydować się także na depilację laserową w domu i nabyć odpowiednie urządzenie laserowe już za około 600 złotych. Depilacja laserowa po kilku zabiegach usuwa włosy na zawsze, więc jest to wydatek, który z całą pewnością się zwróci. Wybierając urządzenie na własność, pamiętaj, że cena często określa komfort użytkowania takiego urządzenia. Oznacza to, że wybierając urządzenie nieco tańsze, decydujesz się na bardziej czasochłonną depilację. Wybierając zaś droższy i większy laser otrzymasz urządzenie bardziej wygodne i szybkie w użyciu. Kluczem do sukcesu jest tutaj wybranie urządzenia o oczekiwanych parametrach oraz adekwatnej do nich cenie. Z kolei wybierając gabinet warto zwracać uwagę nie tylko na cenę pojedynczych zabiegów oraz lokalizację salonu, ale także opinie użytkowniczek.

 • Autor: Asia
 • Data: 30 sty
 • Komentarze: brak

Depilacja a higiena

Kosmetyki do depilacji, Metody depilacji, Włosy na ciele

Każda metoda usuwania włosów ma grono swoich przeciwników jak i miłośników. Środków depilacji jest bardzo wiele, ale każdy ma jeden cel: zapewnienie gładkości skóry. Tutaj metody depilacji są bardzo zróżnicowane: począwszy od najzwyklejszego golenia, które zapewnia nam maksymalnie 3-dniową gładkość (w zależności od partii ciała oraz indywidualnych predyspozycji danej osoby; w wielu przypadkach efekty golenia nie trwają jednak dłużej niż jeden dzień!), poprzez depilację kremami, depilatorami oraz woskiem (zapewniające zróżnicowany okres gładkości, ale cechujące się także pewnymi istotnymi mankamentami, jak bolesność depilacji, podrażnienia czy wrastanie włosów pod skórę), aż do depilacji laserowej, dzięki której po kilku zabiegach (dość kosztownych niestety) mamy szansę osiągnąć gładkość nawet na zawsze.
Zalet depilacji nie w sposób przecenić. Głównym jednak powodem, dla którego decydujemy się na wykonanie zabiegów różnorakiej depilacji, jest kwestia stricte estetyczna, czyli chęć posiadania pięknego, gładkiego ciała. Gładkość ciała kobiety stanowi o jej atrakcyjności – tylko zadbana kobieta jest uważana w naszym społeczeństwie za kobietę piękną. Natomiast w przypadku mężczyzn wizerunek owłosionego macho już dawno ustąpił pola mężczyźnie również zadbanego, pachnącego i … wydepilowanego. Czy się to komuś podoba, czy nie, niezbitym faktem jest, że coraz więcej panów odwiedza gabinety kosmetyczne, dopytując o metody depilacji polecane mężczyznom.

Są oczywiście również całkowici przeciwnicy depilowania. Na różnych forach dyskusyjnych argumentują zaciekle przeciwko usuwaniu włosów, dowodząc, iż nie po to natura obdarzyła nas owłosieniem, abyśmy je za wszelką cenę likwidowali. Czy rzeczywiście natura wiedziała, co robi? Czy te wszystkie włoski porastające nasze ciało – tu mniej, tam więcej – są nam niezbędnie konieczne do szczęścia? Czy ich usuwanie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i higieny?

Otóż, jak potwierdzają specjaliści, depilacja to nie tylko dbanie o estetykę, ale również o higienę naszego ciała. Jako przykład możemy podać takie miejsce, jak pachy. Jeśli usuniemy włoski pod pachami, logiczne jest, że pot nie będzie się gromadził na włosach, a dzięki temu będziemy ładniej pachnieć i czuć się bardziej komfortowo. Także wszelkiego typu dezodoranty i antyperspiranty działają znacznie skuteczniej, jeśli są użyte na gładką skórę. Depilacja bikini również ogranicza wydzielanie przykrych zapachów. Sama depilacja nóg natomiast nie ma większego znaczenia dla naszej higieny, ale z pewnością zwiększa walory estetyczne.

Konkluzja z tych przemyśleń jest jedna: depilacja nie tylko nam nie zaszkodzi, ale wręcz pomoże. Z pewnością warto więc sięgać po ulubiony środek do depilacji (bądź odwiedzać ulubiony salon kosmetyczny – jak kto woli). To natomiast, jaką metodę depilacji wybierzesz, zależy tylko od Ciebie i Twoich upodobań, choć zachęcamy do zapoznawania się z nowymi, polecanymi środkami i metodami depilacji – to, że dziś jesteś zadowolona ze swojej metody usuwania włosów, nie znaczy, że jutro nie będziesz bardziej zadowolona innym sposobem.

 • Autor: Asia
 • Data: 8 sty
 • Komentarze: brak

Urządzenia do trwałej depilacji w domu

Depilacja laserowa, Depilacja laserowa w domu, Depilatory

Trwała depilacja oznacza usunięcie niepożądanych włosów na zawsze, ale niestety – nie istnieje żaden sposób, który gwarantowałby stuprocentowe usunięcie owłosienia podczas jednego zabiegu. Trwała depilacja wymaga serii zabiegów, oraz dużej dozy cierpliwości.

Po każdym zabiegu odrasta ich coraz mniej, ale może się zdarzyć, że pojedyncze włoski będą odrastać nawet po dziesiątym z kolei zabiegu! Bez cierpliwości i systematyczności droga do celu może być zatem naprawdę długa… oraz kosztowna.

Nowe trendy w świecie depilacji – depilacja w domu

Coraz częściej za jako jeden z głównych walorów udanej depilacji stawia się jej wygodę. A wygoda równa się prostemu, niebolesnemu zabiegowi, łatwemu do wykonania samodzielnie, w zaciszu domowym oraz w pełnym komforcie. Z tego powodu urządzenia do trwałej depilacji do użytku samodzielnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Są nie tylko wygodnym i skutecznym środkiem do uzyskania stuprocentowej i trwałej gładkości każdej partii ciała – także tych miejsc, które wstydzilibyśmy się powierzyć obcej osobie. Własny depilator nie tylko umożliwia nam samodzielną, intymną depilację ciała, ale także w dużej mierze pozwala ograniczyć koszty takiej depilacji – bowiem przeważnie zakup takiego urządzenia zwraca się już po zaledwie kilku zabiegach, nawet na tylko jedną partię ciała!

Czy urządzenia do samodzielnej depilacji są tak samo skuteczne?

Wszelkie testy i opinie potwierdzają: urządzenia do depilacji domowej mogą być tak samo skuteczne, jak urządzenia stosowane w salonach piękności. Zwykle te ostatnie są faktycznie znacznie droższe i mają dużo większą moc – jednak głównym tego powodem jest fakt, że przeznaczone są do użytku komercyjnego, a więc mają za zadanie sprostać oczekiwaniom nie jednej bądź kilku kobiet, ale ich setkom a nawet tysiącom. Urządzenia do depilacji domowej doskonale sprawdzą się do wydepilowania ciała Tobie i kilku koleżankom, potem może nastąpić konieczność wymiany części (np. kasety z lampą w przypadku depilatorów laserowych), jednak koszt owej regeneracji urządzenia z reguły nie przekracza ¼ jego ceny.

Urządzenia do trwałej depilacji – przegląd

Zdecydowanym pionierem w dziedzinie urządzeń do domowej depilacji jest RIO, producent sprawdzonych laserów oraz urządzeń IPL, gwarantujących skuteczną i bezpieczną depilację w domu. Co mamy do wyboru? Wśród urządzeń RIO Laser Hair Remover każdy (każda) znajdzie coś dla siebie. Dla zwolenników urządzeń IPL producent oferuje RIO IPL Hair Remover, usuwające aż do 180 włosków jednocześnie! Natomiast urządzenia wykorzystujące sam promień lasera są także dostępne w kilku odmianach, różniących się między sobą zakresem działania.

Inne urządzenia do depilacji domowej, może mniej popularne, ale z pewnością także warte zainteresowania, to np. Venus Personal Laser Hair Remover. Jest to urządzenie lekkie i poręczne, umożliwiające wygodną depilację, jednak jego stosowanie jest dość mocno czasochłonne – możemy tym urządzeniem usuwać pojedyncze włoski, tak więc wydepilowanie dużego obszaru ciała zajmie z pewnością dużo czasu. Urządzenie nadrabia ten mankament ergonomicznością i jakością wykonania.

Depilator Philips Lumea  jest również lekki i poręczny, jednak ma większy zasięg działania – depilowany obszar to powierzchnia 3 cm2. Depilator wykorzystuje technologię IPL, umożliwiającą depilację nóg, rąk, pach oraz okolic bikini.

Całkowicie innego rodzaju urządzeniem jest Dino Plus. Od reszty wymienionych depilatorów wyróżnia go naprawdę niewielki rozmiar oraz niska cena. Ten depilator wykorzystuje całkowicie innego rodzaju technologię usuwania włosów – ultradźwięki, które dzięki wysokiej częstotliwości fal uszkadzają mieszek włosowy. Cebulka włosa osłabia się na tyle, ze po kilku zastosowaniach włos nie wyrasta lub włosy odrastają rzadziej, są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Depilator jest poręczny i niedrogi, jednak w przypadku jego stosowania wymagana jest naprawdę duża doza cierpliwości oraz wytrwałości, ponieważ pierwsze efekty widoczne będą dopiero po serii zabiegów, a ponieważ każdy włosek musi zostać uchwycony oddzielnie, każdy zabieg zajmuje sporo czasu.

 • Autor: Asia
 • Data: 29 gru
 • Komentarze: 1

Recenzja kremu Revitol Hair Removal

Recenzje produktów

Witajcie! Dzisiaj chciałabym opisać moje pierwsze wrażenia po użyciu kremu do depilacji Revitol. Wielokrotnie już pisaliśmy, że jest to jeden z najbardziej cenionych środków do depilacji ciała na całym świecie. Krem jest produkowany w USA i sprzedawany w bardzo wielu krajach, w Polsce – za pośrednictwem Internetu i sprzedaży wysyłkowej (niestety nie jest dostępny w zwykłych drogeriach). Jak twierdzi producent (Pacific Naturals), tajemnica sukcesu tkwi w starannie dobranych składnikach, w pełni naturalnych, które nie podrażniają skóry, jednocześnie zapewniając skuteczną i długotrwałą depilację. Jak to wygląda w praktyce? Czy krem jest rzeczywiście aż tak skuteczny, jak zachwalają media? Oto moja recenzja tego produktu.

Recenzja kremu Revitol Hair Removal

Pierwsze wrażenie

Po rozpakowaniu przesyłki zostałam pozytywnie zaskoczona. Na podstawie zdjęć dostępnych w sieci byłam przekonana, że krem jest dużo mniejszy. Jednak tuba 118 ml wydaje się dość spora i jest rzeczywiście nieco większa od przeciętnych kremów do depilacji. Opakowanie jest ładne, estetyczne – jak na zdjęciu.

Krem ma zielonkawy kolor i uwaga – raczej nieprzyjemny zapach. Przyzwyczajona jestem do perfumowanych kosmetyków, więc było to dla mnie spore zaskoczenie. Być może wynika to z polityki producenta dotyczącej stosowania jedynie naturalnych składników, dzięki czemu krem mniej podrażnia skórę…

Nakładanie

Kolejnym zaskoczeniem jest konsystencja kremu. Jest ona dużo bardziej rzadka w porównaniu z kremami, które miałam okazję stosować. Jest to jednak zaskoczenie pozytywne – okazuje się, że krem bardzo łatwo się rozprowadza, łatwo pokryć nim równomiernie wszystkie włoski. Po krótkiej chwili pozostawienia na skórze krem gęstnieje, dzięki czemu nie spływa. Tak więc za samą konsystencję kremu oraz jego nakładanie – duży plus, choć moim zdaniem producent powinien zmodyfikować jego opakowanie – z racji tego, że jest rzadki, krem przechowywany w pozycji pionowej ścieka na zakrętkę – przez to ja trzymam go w pozycji horyzontalnej, żeby go nie marnować.

Usuwanie kremu

Tutaj znowu zaskoczenie. Zwykle do kremów dołączana jest szpatułka, za pomocą której należy usunąć krem wraz z włoskami. Używanie tej szpatułki może przypominać golenie włosków z kremem – trzymamy ją pod odpowiednim kątem i przesuwamy po skórze, pozostawiając ją bardziej lub mniej gładką. Muszę przyznać, że z moich doświadczeń wynika, że takie usuwanie kremu często bywa czynnością bardzo żmudną, i niestety równie często – mało skuteczną, bo po wielu kremach sporo włosków pozostaje na skórze. Jednak krem Revitol i tutaj zdobywa punkty: zgodnie z instrukcją, wystarczy go zetrzeć ręcznikiem – ja użyłam do tego celu ręczników papierowych – musiałam jedynie nieco mocniej przycisnąć go do skóry, i faktycznie: włoski znikły wraz z kremem, z zadziwiającą wręcz dokładnością. Wystarczy stwierdzić, że na skórze pozostały jedynie dwa włoski (dosłownie!), które bez problemu usunęłam pęsetą. Sądzę, że pozostały one tylko i wyłącznie z powodu niedokładnego nałożenia kremu w tym akurat miejscu. Jest to wynik bardzo zadowalający – zwłaszcza w porównaniu do innych kremów do depilacji, jakie miałam okazję stosować.

Po depilacji

Po usunięciu resztek kremu i opłukania skóry letnią wodą standardowo nałożyłam krem łagodzący po depilacji. Z przyzwyczajenia – zawsze tak robię. Jednak co ciekawe, wydepilowana skóra nie była zaczerwieniona ani obolała – zupełnie, jakbym wcale jej nie depilowała. Brak podrażnień!

W momencie pisania tej recenzji mija czwarty dzień od depilacji. Włoski powoli odrastają, są jednak jakby bardziej miękkie i delikatne. Odnoszę też wrażenie, że po innych kremach włosy odrastały szybciej! Zatem kolejny punkt dla Revitolu.

Podsumowanie

Wydepilowane partie ciała: łydki, okolice bikini

Plusy:

- wydajność,

- łatwe nakładanie i usuwanie kremu,

- dokładność,

- wyraźnie osłabia odrastające włoski.

Minusy:

- niemiły zapach (ale na szczęście, nie utrzymuje się on na skórze).

Ocena: 5/5

Podsumowując, muszę stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepszy krem do depilacji ciała, jaki miałam okazję wypróbować. Na pewno będę sięgać po niego częściej! W skali oceny otrzymuje ode mnie pięć gwiazdek.

 • Autor: Asia
 • Data: 14 lis
 • Komentarze: brak

Jak przeprowadzić depilację woskiem?

Depilacja cukrowa, Depilacja woskiem, Metody depilacji

depilacja

Depilacja woskiem jest często chwalona jako skuteczna metoda na dość długotrwałe (bo aż do 4 tygodni) pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie da się jednak zaprzeczyć, że początki zmagań z woskiem mogą być nieco… nieudane. Jeśli zastanawiasz się, czy robisz coś źle, zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem depilacji woskiem.

Nie każdy wosk jest taki sam

Pierwszym krokiem do skutecznej depilacji będzie zapoznanie się z rodzajami wosku, jakie mamy do dyspozycji. Zasadniczo, możemy je podzielić na trzy grupy:

1)      Wosk domowy, do stosowania na zimno, najczęściej dostępny w formie plastrów do depilacji.
Jest to wosk przeznaczony także do skóry delikatnej, a w przypadku bardzo łagodnych plastrów – także naczynkowej. Depilacja wykonana takim woskiem z reguły jest mniej bolesna od wosku płynnego, który utwardza się na skórze. Jednak może być to związane z faktem, że bardzo często zdarza się, że wosk w plastrach nie wyrywa wszystkich włosków. Umiejętne stosowanie wosku w plastrach wymaga dużej wprawy i na pewno nie nadaje się dla wszystkich. Wiele zależy od rodzaju włosów na Twoim ciele. Jeśli jednak wosk w plastrach sprawdzi się w Twoim przypadku, to bardzo dobrze – zyskujesz niedrogie i szybkie rozwiązanie gwarantujące nawet do czterech tygodni gładkości.

2)      Wosk płynny, do stosowania na gorąco, po uprzednim podgrzaniu.

Wosk taki możemy podgrzać w specjalnym podgrzewaczu, kuchence mikrofalowej lub zwykłym garnku z wodą. Powinien się on roztopić do odpowiedniej (płynnej i bardzo lepkiej) konsystencji. Taki wosk nakładamy na skórę, przyklejamy odpowiedni pasek i czekamy, aż trochę stwardnieje – wtedy odrywamy energicznym ruchem. Wosk w takiej postaci z pewnością dokładniej usuwa wszystkie włoski, ale co za tym idzie… także znacznie bardziej odczuwalnie.

3)      Wosk u kosmetyczki.

Gabinety kosmetyczne często posiadają w swoim asortymencie profesjonalne woski, nieraz sprowadzane zza granicy lub od zaufanego dostawcy. Ale to nie wszystko. Taki wosk bowiem jesteś w stanie kupić sobie sama po wcześniejszym rozeznaniu rynku, jednak to kosmetyczka posiada gruntowną wiedzę na jego temat – w jaki sposób najlepiej go podgrzać, jaka jest jego najbardziej optymalna konsystencja, jak długo należy czekać przez zerwaniem plastra, i pod jakim kątem należy to zrobić. Ten cały tzw. „know-how” profesjonalnej kosmetyczki zapewnia skuteczną, szybką i niemal całkowicie bezbolesną depilację.

Czy zatem woskowanie w domu nie jest godne polecenia? Absolutnie nie, myślę jednak, że być może warto je poprzedzić gruntownym zapoznaniem się z tematem podczas kilku wizyt w salonie piękności. Dla osób chętnych spróbować swoich sił samodzielnie, lub pragnących udoskonalić sposób przeprowadzania zabiegu depilacji woskiem, przedstawiam prostą instrukcję.

Jak przeprowadzić depilację woskiem w domu?

Najogólniej można powiedzieć, że zabiegi depilacji woskiem polegają na nakładaniu na skórę ciepłego lub zimnego półpłynnego lub płynnego wosku, który po zestaleniu odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Warunkiem skuteczności tej metody jest odpowiednia długość włosów – powinny mieć minimum 0,3 mm długości. Skuteczność tych zabiegów zależy w dużej mierze od wprawy, jaką posiadamy. Ten rodzaj depilacji pozwala na wyrwanie włosa wraz z cebulką, po zabiegu włosy odrastają wolniej i są słabsze. Niewątpliwą wadą tego zabiegu jest jego bolesność, nieumiejętnie przeprowadzona depilacja może również prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Dużym walorem depilacji woskiem jest długi czas gładkości, jaki dzięki niej możemy osiągnąć:  efekt utrzymuje się przez około 3-6 tygodni.

Do przeprowadzenia depilacji woskiem w domu potrzebne będą: wosk (ciepły lub zimny), szpatułka, płaty bawełniane lub z miękkiej fizeliny (często dołączone do opakowania) oraz preparat łagodzący.

1. Zabieg rozpoczynamy od dokładnego odtłuszczenia powierzchni skóry. Jest to ważne, ponieważ włoski, na których pozostaną resztki tłuszczu nie zaabsorbują wosku. Najlepiej delikatnie przesuszyć skórę talkiem kosmetycznym.

2. Do naczynia z gorącą wodą wkładamy słoiczek z woskiem. Badając temperaturę na nadgarstku ustalamy właściwą. Wosk nie może być ani za chłodny, ani za gorący. Ważne, żeby był płynny i lepki.

3. Tak przygotowany wosk nakładamy na skórę szpatułką, zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

4. Po nałożeniu do powierzchni dociskamy przygotowane paski bawełny lub fizeliny i czekamy aż wosk ostygnie.

5. W kolejności nałożenia szybkim i energicznym ruchem, zrywamy paski pod włos.

6. Resztki wosku możemy zmyć oliwką. Na gładką skórę nakładamy preparat łagodzący.

A może depilacja cukrem?

Depilacja cukrowa stosowana była stosowana przez kobiety Bliskiego Wschodu już od stuleci. Od niedawna dostępna jest również na polskim rynku. Depilacja za pomocą pasty cukrowej przebiega podobnie jak depilacja woskiem. Kosmetyczka pokrywa depilowane miejsce pastą, która oblepia każdy włos oddzielnie co gwarantuje usunięcie nawet 2-3 milimetrowych włosów, z którymi nie radzi sobie wosk. Cechą charakterystyczną tego typu depilacji jest usuwanie włosów zgodnie z kierunkiem wzrostu, co powoduje, że nie łamią się i są usuwane wraz z cebulkami. Pasta zawiera cukier, sok cytrynowy, wodę oraz wyciągi ziołowe, nie zawiera składników chemicznych. Depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż woskiem, gdyż pasta nie przylepia się bezpośrednio do skóry.

Depilację cukrową możemy stosować z powodzeniem również w domu, czy to za pomocą samodzielnie przygotowanej masy cukrowej (zapraszam do zapoznania się z przepisami na pastę cukrową) lub też przy użyciu gotowych past, dostępnych w drogeriach lub sklepach internetowych. Depilacja cukrowa zdaniem wielu osób jest łatwiejsza niż depilacja woskiem: nie potrzebujemy pasków fizelinowych, nie trzeba energicznie zrywać jej ze skóry, oraz jest mniej bolesna.

Podobnie jak w przypadku wosku, efekt depilacji cukrowej utrzymuje się około 3-6 tygodni, w zależności od siły wzrostu włosów.

 • Autor: Asia
 • Data: 31 paź
 • Komentarze: 1

Depilacja na ostatnią chwilę

Kosmetyki do depilacji, Metody depilacji

Problemy związane z depilacją dotyczą nie tylko szarych, zwykłych obywateli. Gwiazdy i celebrytki tak jak każda z nas borykają się z niechcianym owłosieniem swojego ciała. Podczas pobytu w Belfaście gwiazda muzyki pop Rihanna zażądała depilacji ciała woskiem – nie było by w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że zażyczyła jej sobie o 2 w nocy. Powód? Następnego dnia od samego rana miały odbywać się zdjęcia do jej nowego teledysku. Rihanna musiała się wydepilować i to jak najszybciej.

Niestety, większość z nas nie ma możliwości wezwania kosmetyczki na natychmiastowy zabieg depilacji o każdej porze dnia i nocy. Dziś jednak spróbuję podpowiedzieć, co zrobić, gdy sytuacja jest naprawdę podbramkowa i potrzebujemy natychmiastowej gładkości.

Przede wszystkim, należy zachować spokój. Zbyt wielki pośpiech i stres spowodować może uczucie paniki i towarzyszące mu widoczne oznaki, takie jak trzęsące się ręce, chaos, roztrzepanie. Śpieszysz się, bo za 10 minut musisz wyjść z domu? Spokojnie, odpręż się, oddychaj głęboko i zabierz się do działania.

Wybór metody usuwania owłosienia w przypadku pośpiechu uzależniony jest ściśle od tego, ile mamy czasu, i najczęściej sprowadza się po prostu do zgolenia włosów maszynką. Faktycznie, dzięki maszynce do golenia najszybciej pozbędziesz się owłosienia, ale i efekt będzie trwał najkrócej. Jednak kiedy się śpieszymy nie myślimy przeważnie o rezultatach depilacji, które okażą się za trzy dni lub dwa tygodnie. Goląc się pamiętaj, że nadmierny pośpiech może spowodować skaleczenie. Przejedź maszynką po skórze powoli, zwracając baczną uwagę na miejsca ryzykowne, takie jak kostka u nogi, czy znamię, gdzie prawdopodobieństwo groźnego skaleczenia jest dużo większe. Nie gól suchej skóry – optymalne byłoby użycie pianki czy kremu do golenia, a w przypadku braku takich środków po prostu namydl skórę. Dzięki temu ruch maszynki po skórze będzie łatwiejszy, a golenie prostsze i dokładniejsze.

Czy golenie to jedyna możliwość szybkiej depilacji? Na pewno nie. Pomyśl o tym, która metoda depilowania jest Twoją ulubioną. Często preferujemy różne metody w odniesieniu do innych części ciała. Ja na przykład w przypadku pach dużo szybciej usuwam włoski zwykłym depilatorem niż maszynką do golenia. Depilacja pach nie boli mnie prawie wcale i bardzo szybko potrafię usunąć włoski. Ale już na przykład w przypadku łydek – depilacja depilatorem zajmuje mi dużo więcej czasu i kiedy jest mało czasu, wolę sięgnąć po golarkę.

Jeśli opanowałaś perfekcyjnie depilację okolic bikini za pomocą wosku w plastrach, myślę, że to będzie idealny sposób szybkiej depilacji tej partii ciała. Włoski usuniesz błyskawicznie, za jednym energicznym ruchem ręki, a efekty będą trwać kilka tygodni! Powstałe wskutek takiej depilacji podrażnienia szybko usuniesz kremem łagodzącym, np. 2Seduce. Natomiast nie polecam tej metody osobom, które nigdy wcześniej nie próbowały depilacji woskiem w plastrach. Takie depilowanie jest skuteczne, jeśli masz sprawdzone plastry i wprawę. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że depilacja nie będzie skuteczna, i pomimo odrywania plastra na skórze pozostanie całkiem sporo włosków.

Jeśli jesteś miłośnikiem kremów do depilacji, sytuacja wygląda podobnie jak wyżej. Krem w pośpiechu polecam tylko osobom, które mają swój ulubiony krem i wprawę w jego stosowaniu, oraz wiedzą, ile przeciętnie czasu zajmuje im taka depilacja. Jeśli bowiem masz tylko 15 minut, a na opakowaniu kremu jest napisane, że wystarczy trzymać do 5 minut na skórze, wcale nie jest pewne, że zdążysz wykonać taką depilację. Niektóre kremy działają od pięciu minut, ale w przypadku odpornych włosków zaleca się przedłużenie trzymania go na skórze do minut dziesięciu. Nie zawsze też samo zdjęcie kremu ze skóry wraz z włoskami udaje się błyskawicznie i bezproblemowo.

Podsumowując, moim zdaniem, w przypadku dużego pośpiechu, jeśli nie mamy możliwości natychmiastowego wezwania kosmetyczki na pomoc, nie należy kombinować. Najszybsza depilacja to ta, wykonana metodą sprawdzoną przez nas do usuwania włosów z konkretnej części ciała, natomiast wszelkie eksperymenty i sprawdzanie nowości na rynku lepiej chyba zostawić na okazję, kiedy będziemy mieć trochę więcej czasu dla siebie.

 • Autor: Asia
 • Data: 9 paź
 • Komentarze: brak

Rio Scanning Laser Hair Remover x60 – opinie i recenzje

Depilacja laserowa, Depilacja laserowa w domu, Depilatory, Recenzje produktów

Marka Rio cieszy się dużą popularnością w dziedzinie produktów do domowej depilacji laserowej. Produkuje lasery w kilku odmianach, a ostatnio wypuściła na rynek nowość – depilator IPL. Wszystkie urządzenia nadają się do samodzielnej depilacji – posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Dla klientek oznacza to wygodę i oszczędność pieniędzy.

Czy takie urządzenie spełnia swoją funkcję? Wiemy, że laser usuwa owłosienie w sposób trwały, ale czy laser do domowego użytku jest wygodny i praktyczny w stosowaniu? Oto kilka recenzji internautek, które zdecydowały się na zakup Rio Lasera x60.

Miałam dużo obaw czy to urządzenie zadziała i czy jako będę opłakiwać wyrzucone pieniądze, ale nie. Mam go od miesiąca. Zawsze ustawiam sobie urządzenie na najwyższym (piątym) poziomie i naświetlam. Nie czekałam też 2 tygodnie na kolejny zabieg. W ciągu miesiąca usunęłam sobie dobre 70% włosków pod pachami, odrasta ich mniej już po pierwszym naświetlaniu. Usunęłam kłopotliwy wąsik i pojedyncze włoski na brodzie, z tym że dość duża powierzchnia lampy utrudnia dostęp do małych powierzchni ciała jak linia nad górną wargą, czy broda albo kolana. W tych miejscach trzeba kombinować i dociskać lampę tak aby odbezpieczyć urządzenie bo inaczej nie można zeskanować danego miejsca – to taka wada, ale cóż: coś kosztem czegoś. Dzięki dużej lampie znacznie szybciej usuwa się włosy z dużych powierzchni ciała. Generalnie jestem bardzo zadowolona i wiem, że na mnie to urządzenie działa. Mam dość grube i ciemne włoski, i mam do zrobienia prawie całe ciało więc uznałam, że w salonie nie dość, że zostawię majątek to jeszcze musze wygospodarować czas, a tu robię kiedy chce i co chcę. No i nie stosowałam się dwutygodniowej przerwy, naświetlałam pachy i bikini 3 razy w ciągu miesiąca, oczywiście one nadal są, widzę trochę odrostów pod skórą i wychodzących ze skóry, ale jest ich niewiele, a co zabawne – to gdy dotykam taki odrastający włosek to on wypada ,po prostu wychodzi.      – aiska_, wizaz.pl

Moje włosy są okropne, wieczorem się ogolę, a rano już są odrośnięte!!!
Po depilatorze – efekty są!!!! Po 3 miesiącach widzę na nogach duuuuuzzzzzzzooooooooo mniej włosków!! Bikini na razie odpuszczam. Na serio to jest bardzo proste, nie trzeba wgapiać się w światło lasera! Oglądam tv i tylko przesuwam rękę. Polecam!!           – oliwia300

Ten laser gości w moim domu od miesiąca. Moim zdaniem to za wcześnie na jednoznaczną, ocenę ale ponieważ sama szukałam przed zakupem jakiejkolwiek informacji na ten temat to dzielę się dotychczasowymi spostrzeżeniami.
-przy depilacji nieodłącznym elementem jest zapach spalonych włosów (budzi grozę ;-))
-czasem trochę przypalam skórę wokół włosa, powstaje mała ranka ale nie ma blizn
*Widzę, że włosów jest znacznie mniej, a systematyczna „praca” daje efekty
* CZAS – faktem jest, że nie eksploatuje urządzenia na pełnym etacie, ale na razie dotyk lasera poczuły jedynie nogi. Plus za duże pole naświetlania – ale jednak zawsze to trochę potrwa.
Podsumowując mimo wszystko główne założenie jest spełnione bo cebulki się wykruszają i włos zanika. Ja nie żałuje zakupu. Bo przecież producent nie obiecywał że włosy znikną w 15 min.  -wairam

Fakt ze troszkę czasu depilacja zajmuje, czasami faktycznie czuć spalone włosy znaczy to ze ustawiło się sprzęt na zbyt dużą moc. Po mc mam o jakieś 70% włosów mniej na łydkach. Wypadają po jakimś czasie sama nie wiem kiedy wypadły. Jestem zaskoczona byłam nastawiona na lipę a tu takie cos! –virtualia

Jak więc widać, opinie są zdecydowanie zachęcające – wyniki widać. Jedyne, na co mogą narzekać klientki, to czasochłonność zabiegu – nawet przy namierzaniu do 60 włosków na raz, pamiętajmy, że każde naświetlenie powinno trwać ok. 30 sekund. Być może jeszcze bardziej zadowalające efekty przyniesie Rio IPL Hair Remover, który namierza jednocześnie aż do 180 włosków?

 • Autor: Asia
 • Data: 1 paź
 • Komentarze: 2

10 skutecznych sposobów na bezbolesną depilację

Depilatory, Kosmetyki do depilacji, Metody depilacji

Ból towarzyszący wielu metodom depilowania ciała może skutecznie odstraszyć. Niektóre osoby rezygnują z bardziej skutecznych metod właśnie z tego powodu – i pozostają przy naturalnym owłosieniu kiedy to tylko możliwe, lub wybierają jedynie przycinanie włosków lub ich golenie maszynką. Warto jednak zdecydować się na bardziej efektywne sposoby usuwania włosów, bo tak naprawdę one wcale nie muszą tak boleć! Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, aby depilacja ciała nie bolała.

1. Sięgnij po krem do depilacji

Krem jest jedyną metodą depilacji, która może dokładnie usunąć włoski na dłuższy czas w sposób całkowicie bezbolesny. Dobrej jakości krem nie tylko nie podrażnia skóry, ale w dodatku odżywia ją i nawilża, a co więcej – opóźnia odrastanie włosów, dzięki czemu możemy depilować się coraz rzadziej. Depilacja kremem jest szybka i przyjemna, pozostawia skórę jedwabiście gładką. Nowoczesne kremy nadają się do depilacji całego ciała – nawet partii najbardziej wrażliwych.

2. Pamiętaj o łagodzeniu

Ból oraz nieprzyjemne uczucie towarzyszące podrażnieniu skóry można skutecznie zmniejszyć, stosując specjalne preparaty po depilacji. Zawierają one składniki błyskawicznie niwelujące podrażnienia, zarówno te odczuwalne (pieczenie, swędzenie) jak i widoczne gołym okiem (zaczerwienienie, napięcie skóry, czerwone plamki po wyrywaniu włosów). Warto sięgnąć po specjalne preparaty podepilacyjne, gdyż często zawierają one formułę dodatkowo opóźniającą odrastanie włosów.

3. Depiluj rzadziej

Ból towarzyszący depilacji oraz wynikające z niej podrażnienia skutecznie zmniejsza… rzadsze depilowanie się. I wbrew pozorom nie chodzi tu o to, by stać się nagle zwolennikiem w pełni naturalnego wyglądu. Trzeba po prostu wybrać taką metodę, która pozwala jak najrzadziej przeżywać bolesne doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście depilacja laserowa. Choć sporo kosztuje i wymaga wykonania kilku zabiegów, wystarcza na długi czas i wykonana w profesjonalnym salonie wcale nie boli.

4. Odpowiedni depilator

Jeśli decydujesz się na depilator, bardzo dobrze – jest to urządzenie zapewniające nawet do 3-4 tygodni super gładkości. Pamiętaj jednak, że nowoczesne depilatory znacznie różnią się od tych sprzed kilku lat. Nowoczesny depilator posiada końcówkę chłodzącą, łagodzącą odczucie bólu, oraz podnoszącą nawet krótkie włoski – dzięki czemu unikniemy problemu ich wrastania pod skórę. Niektóre depilatory nadają się także do depilacji w ciepłej wodzie! Tak więc stary depilator odstaw w kąt i zapewnij sobie prawdziwy komfort depilacji za pomocą odpowiedniego urządzenia.

5. Schłodź skórę

Domowy sposób na łagodzenie bólu depilacji to… kostka lodu. Nadaje się do zastosowania przy depilacji depilatorem, golarką bądź wyrywaniu włosków pęsetą. Zanim „przejedziemy” wybranym urządzeniem po skórze, należy wygładzić ją kostką lodu. Ból zmniejszy się, ponieważ receptory na skórze będą „zajęte” odczuwaniem zimna. Przed depilacją depilatorem warto wziąć gorącą kąpiel i bezpośrednio potem ochłodzić skórę i depilować – zapewni to najlepsze rezultaty.

6. Napinaj skórę

Wystarczy naciągnąć skórę palcami, aby ułatwić wyrwanie włoska. Świetnie pomaga zwłaszcza przy wyrywaniu pojedynczych włosów pęsetą, ale nadaje się także w przypadku depilatora. Naciągnij skórę, a poczujesz, że włosek wychodzi dużo łatwiej i mniej boleśnie.

7. Wybieraj produkty dobrej jakości

Masz dużo opcji do wyboru – tańsze i droższe kremy, tańsze i droższe golarki, tańsze i droższe depilatory oraz woski. Jeśli masz sprawdzony, skuteczny produkt – świetnie, trzymaj się go. Jeśli nie, pamiętaj, że często jakość jednak idzie w parze wraz z ceną. I tak na przykład droższy krem do depilacji jest łatwiejszy w stosowaniu i zapewnia dłuższe efekty, a droższy depilator posiada wspomnianą już chłodzącą końcówkę, która zmieni depilację nie do poznania. W przypadku golarek zaś – inwestycja w te z droższej półki na pewno się zwróci, gdyż ich ostrza są dużo lepszej jakości i wystarczają na dłużej, a przy tym zmniejszają ryzyko skaleczeń.

8. Woskiem depiluj szybko

W przypadku depilacji woskiem możemy czuć ból, gdy za wolno odrywamy stygnące płaty wosku. Ta metoda sprawdza się najlepiej wtedy, gdy wykonuje się ją szybko. Po zakończeniu zabiegu należy jak najszybciej oderwać plaster wosku, wtedy odczujemy tylko niewielki i bardzo krótko trwający ból. W dodatku, energiczne zerwanie plastra gwarantuje najlepsze efekty – jest większe prawdopodobieństwo, że zerwiesz dokładnie wszystkie niechciane włosy.

9. Depiluj w dobrym momencie

Samopoczucie kobiety podporządkowane jest działaniu hormonów w jej organizmie. Dowiedziono, że przed miesiączką i podczas jej trwania panie są bardziej wrażliwe na ból. W tym okresie najlepiej jest nie decydować się na depilację za pomocą bolesnych metod, wizyty u dentysty i inne nieprzyjemne doświadczenia. Najlepszym momentem na depilację jest więc czas bezpośrednio po miesiączce oraz na dwa tygodnie przed. Ważne jest także ogólnie odczuwane napięcie Twojego organizmu. Wszelkie napięcia warto złagodzić, biorąc wcześniej ciepłą kąpiel.

10. Postaw na profesjonalizm

Profesjonalna kosmetyczka ma doświadczenie w dziedzinie depilacji, i wie doskonale, co robić, aby klient do niej wrócił. Wie zatem, jak ograniczyć ból. Posiada wiedzę, które substancje łagodzą bolesność podczas wyrywania włosów, i wie, jak zrobić to najszybciej i najsprawniej. Jeśli więc chcesz trwałych rezultatów, a na sam widok depilatora włos Ci się jeży na głowie, udaj się do salonu piękności na profesjonalną depilację.

 • Autor: Asia
 • Data: 19 wrz
 • Komentarze: 1