Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Depilacja – czego należy unikać

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Metody depilacji, Pielęgnacja skóry, Porady, Przeciwwskazania depilacji

Depilacja jest nieinwazyjnym zabiegiem i jako taki nie niesie ze sobą żadnego większego ryzyka, jednak aby była udana, skuteczna i bezpieczna dla skóry, musisz pamiętać o podstawowym ABC bezpieczniej depilacji. Zdarzyło Ci się zrobić jedną z rzeczy na liście zakazanych i nic się nie stało? Ciesz się. Za drugim razem mogłoby nie być tak pięknie.

Oto lista rzeczy, których należy bezwzględnie unikać podczas zmagań z niechcianym owłosieniem:

 • Stara maszynka do golenia
  Nie dość, że staje się bardziej tępa, to jeszcze zdążyły się na niej zgromadzić bakterie, które mogą zagrozić Twojej skórze. A już absolutnie nie wolno korzystać z cudzej maszynki!
  Czym grozi: skaleczenie, krostki na skórze.
 • Przeterminowany krem do depilacji
  kupując krem do depilacji, sprawdź jego ważność, aby nie zaskoczył Cię koniec terminu ważności. Już sam zapach przeterminowanego kremu powinien Cię odrzucić, jednak nawet zanim nabierze on owego swoistego smrodku, może wyrządzić spustoszenie na Twojej skórze.
  Czym grozi: silna alergia, podrażnienie skóry, oparzenia.
 • Produkty nieodpowiednie do danego typu skóry
  Jeśli masz skórę wrażliwą, skłonną do alergii i podrażnień, wybieraj tylko takie kosmetyki, które przeznaczone są do skóry wrażliwej. Być może będzie się to wiązało z koniecznością dłuższego trzymania na skórze (np. w przypadku kremów do depilacji), jednak może oszczędzić Ci bólu i podrażnień.
  Czym grozi: alergia, podrażnienia.
 • Używanie depilatora do innych miejsc niż przeznaczone
  Na depilatorze lub środku do usuwania włosów napisano, że nadaje się do depilacji nóg? Nie używaj go zatem do innych części ciała. Skóra pod pachami czy w okolicach bikini ma zupełnie inne napięcie, i w przypadku niektórych depilatorów może zostać „wkręcona” pomiędzy obracające się pęsetki. Spowoduje to skaleczenie skóry. Z kolei krem lub pianka do depilacji nóg zastosowana na delikatnych obszarach intymnych może wywołać podrażnienia, po których konieczną może się okazać interwencja lekarza.
  Czym grozi: skaleczenia, silne podrażnienia.
 • Depilacja podrażnionej, pokaleczonej, lub świeżo opalonej skóry
  Niezależnie od tego, jaką metodę usuwania zbędnego owłosienia wybierzesz, depilacja podrażnionej skóry będzie katuszą. Bezwzględnie zakazana jest depilacja laserowa opalonej skóry! Lepiej odczekać dzień – dwa, aż podrażnienia ustąpią (w przypadku depilacji laserem minimum tydzień) i depilować skórę, która jest gotowa na taki zabieg.
  Czym grozi: silne podrażnienia, uszkodzenia skóry, ból.
 • Depilacja niezgodna z informacją na opakowaniu bądź ulotce
  Informacje zawarte na opakowaniu lub na ulotce dołączonej do danego środka do depilacji są bardzo ważne i należy je zawsze uważnie przeczytać, nawet jeśli stosowałaś już wcześniej podobne produkty innych marek. Przestrzeganie zawartych tam instrukcji zapewni nie tylko skuteczną, ale i bezpieczną depilację.
  Czym grozi: nieskuteczna depilacja, ryzyko podrażnień.
 • Depilacja włosów na skórze ze znamionami
  Różnego typu znamiona, czy popularne pieprzyki, z których wyrastają włoski, pod żadnym pozorem nie powinny być golone ani depilowane. Każde znamię na skórze potencjalnie może stać się groźnym znamieniem, więc należy unikać podrażniania go. Włoski wyrastające z takiego pieprzyka możesz lekko przyciąć nożyczkami tuż przy skórze, uważając jednak, by nożyczki nie miały bezpośredniego kontaktu ze znamieniem.
  Czym grozi:
  uszkodzenia i choroby skóry

 

 • Autor: Asia
 • Data: 9 kwi
 • Komentarze: brak
Dodaj komentarz