Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Depilacja na ostatnią chwilę

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Kosmetyki do depilacji, Metody depilacji

Problemy związane z depilacją dotyczą nie tylko szarych, zwykłych obywateli. Gwiazdy i celebrytki tak jak każda z nas borykają się z niechcianym owłosieniem swojego ciała. Podczas pobytu w Belfaście gwiazda muzyki pop Rihanna zażądała depilacji ciała woskiem – nie było by w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że zażyczyła jej sobie o 2 w nocy. Powód? Następnego dnia od samego rana miały odbywać się zdjęcia do jej nowego teledysku. Rihanna musiała się wydepilować i to jak najszybciej.

Niestety, większość z nas nie ma możliwości wezwania kosmetyczki na natychmiastowy zabieg depilacji o każdej porze dnia i nocy. Dziś jednak spróbuję podpowiedzieć, co zrobić, gdy sytuacja jest naprawdę podbramkowa i potrzebujemy natychmiastowej gładkości.

Przede wszystkim, należy zachować spokój. Zbyt wielki pośpiech i stres spowodować może uczucie paniki i towarzyszące mu widoczne oznaki, takie jak trzęsące się ręce, chaos, roztrzepanie. Śpieszysz się, bo za 10 minut musisz wyjść z domu? Spokojnie, odpręż się, oddychaj głęboko i zabierz się do działania.

Wybór metody usuwania owłosienia w przypadku pośpiechu uzależniony jest ściśle od tego, ile mamy czasu, i najczęściej sprowadza się po prostu do zgolenia włosów maszynką. Faktycznie, dzięki maszynce do golenia najszybciej pozbędziesz się owłosienia, ale i efekt będzie trwał najkrócej. Jednak kiedy się śpieszymy nie myślimy przeważnie o rezultatach depilacji, które okażą się za trzy dni lub dwa tygodnie. Goląc się pamiętaj, że nadmierny pośpiech może spowodować skaleczenie. Przejedź maszynką po skórze powoli, zwracając baczną uwagę na miejsca ryzykowne, takie jak kostka u nogi, czy znamię, gdzie prawdopodobieństwo groźnego skaleczenia jest dużo większe. Nie gól suchej skóry – optymalne byłoby użycie pianki czy kremu do golenia, a w przypadku braku takich środków po prostu namydl skórę. Dzięki temu ruch maszynki po skórze będzie łatwiejszy, a golenie prostsze i dokładniejsze.

Czy golenie to jedyna możliwość szybkiej depilacji? Na pewno nie. Pomyśl o tym, która metoda depilowania jest Twoją ulubioną. Często preferujemy różne metody w odniesieniu do innych części ciała. Ja na przykład w przypadku pach dużo szybciej usuwam włoski zwykłym depilatorem niż maszynką do golenia. Depilacja pach nie boli mnie prawie wcale i bardzo szybko potrafię usunąć włoski. Ale już na przykład w przypadku łydek – depilacja depilatorem zajmuje mi dużo więcej czasu i kiedy jest mało czasu, wolę sięgnąć po golarkę.

Jeśli opanowałaś perfekcyjnie depilację okolic bikini za pomocą wosku w plastrach, myślę, że to będzie idealny sposób szybkiej depilacji tej partii ciała. Włoski usuniesz błyskawicznie, za jednym energicznym ruchem ręki, a efekty będą trwać kilka tygodni! Powstałe wskutek takiej depilacji podrażnienia szybko usuniesz kremem łagodzącym, np. 2Seduce. Natomiast nie polecam tej metody osobom, które nigdy wcześniej nie próbowały depilacji woskiem w plastrach. Takie depilowanie jest skuteczne, jeśli masz sprawdzone plastry i wprawę. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że depilacja nie będzie skuteczna, i pomimo odrywania plastra na skórze pozostanie całkiem sporo włosków.

Jeśli jesteś miłośnikiem kremów do depilacji, sytuacja wygląda podobnie jak wyżej. Krem w pośpiechu polecam tylko osobom, które mają swój ulubiony krem i wprawę w jego stosowaniu, oraz wiedzą, ile przeciętnie czasu zajmuje im taka depilacja. Jeśli bowiem masz tylko 15 minut, a na opakowaniu kremu jest napisane, że wystarczy trzymać do 5 minut na skórze, wcale nie jest pewne, że zdążysz wykonać taką depilację. Niektóre kremy działają od pięciu minut, ale w przypadku odpornych włosków zaleca się przedłużenie trzymania go na skórze do minut dziesięciu. Nie zawsze też samo zdjęcie kremu ze skóry wraz z włoskami udaje się błyskawicznie i bezproblemowo.

Podsumowując, moim zdaniem, w przypadku dużego pośpiechu, jeśli nie mamy możliwości natychmiastowego wezwania kosmetyczki na pomoc, nie należy kombinować. Najszybsza depilacja to ta, wykonana metodą sprawdzoną przez nas do usuwania włosów z konkretnej części ciała, natomiast wszelkie eksperymenty i sprawdzanie nowości na rynku lepiej chyba zostawić na okazję, kiedy będziemy mieć trochę więcej czasu dla siebie.

  • Autor: Asia
  • Data: 9 paź
  • Komentarze: brak
Dodaj komentarz