Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Dlaczego włoski po goleniu stają się ciemniejsze?

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Metody depilacji, Porady

Jeśli próbowałaś różnych metod usuwania niechcianego owłosienia na całym ciele, z pewnością zaobserwowałaś, że włoski po goleniu odrastają twardsze, mocniejsze i ciemniejsze. Co gorsze, takie zjawisko możemy zauważyć już po jednokrotnym goleniu! Dlaczego zatem tak się dzieje? Czy golenie wzmacnia włosy? A jak to się dzieje w przypadku innych metod depilacji? Postaramy się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.

Specjaliści uspokajają: to tylko złudzenie

Nie ma żadnych podstaw by twierdzić, że sama czynność golenia włosów – a więc usuwania ich widocznej części bezpośrednio nad powierzchnią skóry – miało w jakikolwiek sposób przyczyniać się do wzmocnienia cebulki włosa, a więc jedynej żywej części włosa jako takiej. Nawet regularne golenie teoretycznie nie wpływa więc na grubość i gęstość włosów. Ale w praktyce okazuje się, że każde golenie sprawia, że włoski są ciemniejsze. Jest to jednak, zdaniem specjalistów, tylko złudzenie, a dzieje się tak dlatego, że włoski po goleniu odrastają bardzo szybko – są przecież tuż pod skórą i wydobycie się na powierzchnię nie zajmuje im dużo czasu. Tworzy się więc duży kontrast pomiędzy nowo wyrośniętym włoskiem a poprzednim, który wskutek czynników zewnętrznych został już nieco rozjaśniony (słońce, mydło, czynniki fizyczne), zniszczony i zmiękczony.

Inaczej się dzieje w przypadku depilacji, kiedy włos jest wyrwany wraz z cebulką.

Proces odbudowy struktur komórkowych zajmuje tutaj bowiem tyle czasu, że włos odrasta wolniej, także więc jest narażony na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo regularna depilacja osłabia cebulkę włosa, tak więc po dłuższym stosowaniu środków do depilacji włosy odrastają coraz wolniej i są coraz słabsze!

Jak najlepiej depilować?

Wiadomo, że im jaśniejsze, rzadsze i wolniej odrastające włoski w miejscach, które wolimy widzieć gładkie, tym lepiej. Dlatego najlepiej sięgać po takie sposoby depilowania ciała, które pozwolą nam maksymalnie osłabić niechciane owłosienie. Regularne wyrywanie włosków czy to za pomocą wosku, czy depilatora, nie spełni jednak swojego zadania w stu procentach. Spowodować może bowiem kłopotliwe wrastanie włosków, którego na pewno wolałabyś uniknąć. Najlepiej jest zatem sięgnąć po specjalne kremy do depilacji, które delikatnie pozbawią Cię niechcianych włosków, spowalniając ich odrost i minimalizując podrażnienia. Jednak wybór ulubionej metody depilacji jest kwestią indywidualną i uzależnioną nie tylko od Twoich preferencji, lecz także od danej partii ciała.

  • Autor: Asia
  • Data: 7 wrz
  • Komentarze: 1
  • Napisał: avene skin care
    Wrzesień 30th, 2010 08:28

    Well, revito is really good for hair removing. It’s very smooth and easy to use. Its a nice fragrance also and i always prefer Revito..

Dodaj komentarz