Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Ile kosztuje domowa depilacja?

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Depilatory, Metody depilacji

Większość z nas wciąż decyduje się na depilację w zaciszu domowym. Głównym powodem jest obawa o wysokie koszty przeprowadzania zabiegów depilacji w salonach piękności. Jednak profesjonalna obsługa zawodowej kosmetyczki może przełożyć się na bardziej efektywną depilację – mniej bolesną, bardziej skuteczną, dokładniejszą, o dłużej trwających rezultatach. Dotyczy to szczególnie depilacji woskiem, bo  jak się okazuje, naprawdę niewiele kobiet potrafi się wydepilować skutecznie za pomocą wosku. Zatem czy owa oszczędność… jest naprawdę opłacalna?

Ile kosztuje depilacja

Najtańszą formą depilacji jest oczywiście zwykłe golenie za pomocą tanich, jednorazowych maszynek, jednak tak naprawdę samo golenie włosów trudno nazwać depilacją w pełnym tego słowa znaczeniu, i jeszcze trudniej nazwać je zabiegiem skutecznym. Włosy odrastają bowiem błyskawicznie.
Dużo bardziej wydajnym sposobem depilacji jest korzystanie z depilatora. Najpierw trzeba oczywiście takie urządzenie nabyć. Każdy powinien samodzielnie przyjrzeć się dostępnym produktom i wybrać coś dla siebie. Ceny są różne, średnio od 80 zł do ponad 300 zł. Dla przykładu, możemy kupić model WPG 250 firmy Remington, za który zapłacimy około 100 zł i skorzystamy z dodatkowej funkcji określanej jako system redukcji bólu oraz podświetlenia okolicy, którą właśnie depilujemy.  Generalnie, im wyższa cena urządzenia, tym więcej dodatkowych funkcji i nakładek, pytanie jednak, które z nich są tak naprawdę potrzebne. Ile byś jednak nie zainwestowała w depilator, wydatek na pewno się zwróci, bo jest to urządzenie spokojnie wystarczające na kilka lat eksploatacji. Jedynym mankamentem depilatorów jest oczywiście ból odczuwalny podczas rwania włosków, acz niektóre z nowoczesnych depilatorów mają skuteczne rozwiązania radzące sobie z tym problemem.
Kremy i pianki do depilacji wybierane są najczęściej przez osoby, które boją się bólu, kojarzonego z używaniem depilatora czy pęsety. Faktycznie, depilatory, woski i pęsety służą do wyrywania włosków, co powoduje bardziej lub mniej dotkliwe uczucia bólowe w depilowanym miejscu. Kremy do depilacji nie powodują takich problemów. Ich chemiczny skład powoduje rozpuszczanie struktury włosów, a więc zapewnia całkowicie bezbolesną depilację, choć ich działanie może powodować uczulenia. Z tego powodu trzeba więc dłużej szukać produktu spełniającego nasze wymagania. Gama produktów chemicznych do depilacji jest naprawdę szeroka, w tym również przedział cenowy tego typu kosmetyków. Za krem do depilacji zapłacimy średnio od 10 do 100 złotych. Warto jednak pamiętać, że czasami wyższa cena produktu przekłada się na wymierne efekty (np. w przypadku kremów opóźniających odrost włosa, dzięki czemu depilujemy się znacznie rzadziej).
Podsumowując koszty depilacji, nie można zapomnieć także o pielęgnacji skóry po zabiegu. Nie każda skóra świetnie znosi depilację. Żeby ochronić wrażliwą skórę i ograniczyć podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenie czy też powstawanie bolesnych krostek możemy użyć kremu Alantan Plus. Zawiera on na przykład D-panthenol, a kupimy go już za 7 zł w większości aptek. Nadają się także wszelkie produkty zawierające alantoinę, nawilżającą i ściągającą podrażnioną skórę.

Depilacja laserowa – na pewno się zwróci

Depilacja laserowa to niemały wydatek – ok 500 zł za pojedynczy zabieg na łydki (a trzeba ich wykonać co najmniej 4-6), 300 zł za linię bikini, tyle samo za pachy… To przeciętne ceny zabiegów depilacji laserowej w  gabinetach, przy czym oczywiście możemy zdecydować się także na depilację laserową w domu i nabyć odpowiednie urządzenie laserowe już za około 600 złotych. Depilacja laserowa po kilku zabiegach usuwa włosy na zawsze, więc jest to wydatek, który z całą pewnością się zwróci. Wybierając urządzenie na własność, pamiętaj, że cena często określa komfort użytkowania takiego urządzenia. Oznacza to, że wybierając urządzenie nieco tańsze, decydujesz się na bardziej czasochłonną depilację. Wybierając zaś droższy i większy laser otrzymasz urządzenie bardziej wygodne i szybkie w użyciu. Kluczem do sukcesu jest tutaj wybranie urządzenia o oczekiwanych parametrach oraz adekwatnej do nich cenie. Z kolei wybierając gabinet warto zwracać uwagę nie tylko na cenę pojedynczych zabiegów oraz lokalizację salonu, ale także opinie użytkowniczek.

  • Autor: Asia
  • Data: 30 sty
  • Komentarze: brak
Dodaj komentarz