Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Kremy do depilacji – najlepsza metoda dla mężczyzn?

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Depilacja mężczyzn


Nie da się nie zauważyć, że nie tylko kobiety, ale również i panowie decydują się na usuwanie zbędnego owłosienia. Nie wszystkie metody przypadają mężczyznom do gustu. Weźmy na przykład taką depilację woskiem. Niby panowie niczego się nie boją i są silni, ale ból wyrywania włosków wraz z cebulkami jest dla nich nie do zniesienia. Dlatego część panów wybiera właśnie kremy do depilacji. Ale czy jest to dobry sposób?

Depilacja chemiczna dobra dla mężczyzn, bo…

… wiąże się z wieloma zaletami. Są to takie cechy usuwania włosków za pomocą kremów, które mogą przeważyć szalę zwycięstwa właśnie na stronę chemicznych specyfików. Dlaczego warto zainteresować się kremami do depilacji?

– usuwanie włosków nie jest skomplikowane,

– kremy do depilacji są wygodne w użyciu,

– depilacja za pomocą kremów nie trwa zbyt długo,

– usuwanie włosków kremami jest bezbolesne,

– kremami do depilacji można usunąć owłosienie właściwie z każdego miejsca na ciele,

– kremy do depilacji cechują się dłuższą skutecznością niż maszynki do golenia.

Co odstrasza mężczyzn od kremów do depilacji?

Depilacja chemiczna nie jest jednak idealną metodą. Nie każdemu mężczyźnie przypadnie więc do gustu. Co może być przyczyną tego, że nie wszyscy panowie wybierają kremy do depilacji?

– efekty nie utrzymują się kilka miesięcy, co zmusza do systematycznego przeprowadzania zabiegu,

– niewłaściwie przeprowadzona depilacja może wiązać się z działaniem niepożądanym.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o czynniki, które mogą zniechęcać do wykonania takiego zabiegu.

Czy to faktycznie dobra metoda na pozbycie się włosków?

Wszystko zależy od tego, jakie oczekiwania co do depilacji mają panowie. Trzeba podkreślić, że kremy do depilacji są najlepszą metodą pośrednią między mało skuteczną maszynką do golenia a bolesną depilacją za pomocą plastrów woskowych czy ciepłego wosku. Ponadto depilacja chemiczna nie jest w żaden sposób skomplikowana. Wystarczy przecież nałożyć specyfik na miejsca, które chcemy pozbawić włosków, następnie odczekać kilka minut (ale nie można wydłużać czasu podanego na opakowaniu) i usunąć krem – a wraz z nim włoski, za pomocą ręcznika lub specjalnej szpatułki.

Który krem wybrać?

Kobiety dużo lepiej radzą sobie z wyborem odpowiedniego kremu do depilacji. Panowie natomiast zwykle zdają się na wybór pań. Polecam więc zapoznanie się z rankingiem specyfików, dostępnych na http://www.kremdodepilacji.com.pl/. Można się spodziewać, że ten krem, który jest najwyżej jest najbardziej polecany, a przez to najbardziej skuteczny. Dzięki temu dużo łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję.

 • Autor: izabela
 • Data: 12 cze
 • Komentarze: 2
 • Napisał: Artur
  Październik 8th, 2013 14:47

  Bardzo ciekawy artykuł

 • Napisał: Seba
  Październik 11th, 2013 16:48

  Nie wiem jak Wy, ale ja bym się nie chciał babrać kremami jak baba. Preferuję tradycyjne sposoby. Fakt, nie bawię się w golenie ręczną maszynką, dlatego używam elektrycznej golarki. Jeśli chodzi o włosy na klacie – podobnie. Regulacja brwi, czy modelowanie brody – do tego najlepsze są trymery. A jeśli już ktoś bardzo chce pozbyć się włosów na klacie, czy plecach :D :D na dłużej, to niech spróbuje depilacji laserem w salonie kosmetycznym, a nie babrania w smarach :)Pozdrooo

Dodaj komentarz