Witamy w Usuwanie-Owlosienia.pl

Recenzja kremu Revitol Hair Removal

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Recenzje produktów

Witajcie! Dzisiaj chciałabym opisać moje pierwsze wrażenia po użyciu kremu do depilacji Revitol. Wielokrotnie już pisaliśmy, że jest to jeden z najbardziej cenionych środków do depilacji ciała na całym świecie. Krem jest produkowany w USA i sprzedawany w bardzo wielu krajach, w Polsce – za pośrednictwem Internetu i sprzedaży wysyłkowej (niestety nie jest dostępny w zwykłych drogeriach). Jak twierdzi producent (Pacific Naturals), tajemnica sukcesu tkwi w starannie dobranych składnikach, w pełni naturalnych, które nie podrażniają skóry, jednocześnie zapewniając skuteczną i długotrwałą depilację. Jak to wygląda w praktyce? Czy krem jest rzeczywiście aż tak skuteczny, jak zachwalają media? Oto moja recenzja tego produktu.

Recenzja kremu Revitol Hair Removal

Pierwsze wrażenie

Po rozpakowaniu przesyłki zostałam pozytywnie zaskoczona. Na podstawie zdjęć dostępnych w sieci byłam przekonana, że krem jest dużo mniejszy. Jednak tuba 118 ml wydaje się dość spora i jest rzeczywiście nieco większa od przeciętnych kremów do depilacji. Opakowanie jest ładne, estetyczne – jak na zdjęciu.

Krem ma zielonkawy kolor i uwaga – raczej nieprzyjemny zapach. Przyzwyczajona jestem do perfumowanych kosmetyków, więc było to dla mnie spore zaskoczenie. Być może wynika to z polityki producenta dotyczącej stosowania jedynie naturalnych składników, dzięki czemu krem mniej podrażnia skórę…

Nakładanie

Kolejnym zaskoczeniem jest konsystencja kremu. Jest ona dużo bardziej rzadka w porównaniu z kremami, które miałam okazję stosować. Jest to jednak zaskoczenie pozytywne – okazuje się, że krem bardzo łatwo się rozprowadza, łatwo pokryć nim równomiernie wszystkie włoski. Po krótkiej chwili pozostawienia na skórze krem gęstnieje, dzięki czemu nie spływa. Tak więc za samą konsystencję kremu oraz jego nakładanie – duży plus, choć moim zdaniem producent powinien zmodyfikować jego opakowanie – z racji tego, że jest rzadki, krem przechowywany w pozycji pionowej ścieka na zakrętkę – przez to ja trzymam go w pozycji horyzontalnej, żeby go nie marnować.

Usuwanie kremu

Tutaj znowu zaskoczenie. Zwykle do kremów dołączana jest szpatułka, za pomocą której należy usunąć krem wraz z włoskami. Używanie tej szpatułki może przypominać golenie włosków z kremem – trzymamy ją pod odpowiednim kątem i przesuwamy po skórze, pozostawiając ją bardziej lub mniej gładką. Muszę przyznać, że z moich doświadczeń wynika, że takie usuwanie kremu często bywa czynnością bardzo żmudną, i niestety równie często – mało skuteczną, bo po wielu kremach sporo włosków pozostaje na skórze. Jednak krem Revitol i tutaj zdobywa punkty: zgodnie z instrukcją, wystarczy go zetrzeć ręcznikiem – ja użyłam do tego celu ręczników papierowych – musiałam jedynie nieco mocniej przycisnąć go do skóry, i faktycznie: włoski znikły wraz z kremem, z zadziwiającą wręcz dokładnością. Wystarczy stwierdzić, że na skórze pozostały jedynie dwa włoski (dosłownie!), które bez problemu usunęłam pęsetą. Sądzę, że pozostały one tylko i wyłącznie z powodu niedokładnego nałożenia kremu w tym akurat miejscu. Jest to wynik bardzo zadowalający – zwłaszcza w porównaniu do innych kremów do depilacji, jakie miałam okazję stosować.

Po depilacji

Po usunięciu resztek kremu i opłukania skóry letnią wodą standardowo nałożyłam krem łagodzący po depilacji. Z przyzwyczajenia – zawsze tak robię. Jednak co ciekawe, wydepilowana skóra nie była zaczerwieniona ani obolała – zupełnie, jakbym wcale jej nie depilowała. Brak podrażnień!

W momencie pisania tej recenzji mija czwarty dzień od depilacji. Włoski powoli odrastają, są jednak jakby bardziej miękkie i delikatne. Odnoszę też wrażenie, że po innych kremach włosy odrastały szybciej! Zatem kolejny punkt dla Revitolu.

Podsumowanie

Wydepilowane partie ciała: łydki, okolice bikini

Plusy:

- wydajność,

- łatwe nakładanie i usuwanie kremu,

- dokładność,

- wyraźnie osłabia odrastające włoski.

Minusy:

- niemiły zapach (ale na szczęście, nie utrzymuje się on na skórze).

Ocena: 5/5

Podsumowując, muszę stwierdzić, że jest to zdecydowanie najlepszy krem do depilacji ciała, jaki miałam okazję wypróbować. Na pewno będę sięgać po niego częściej! W skali oceny otrzymuje ode mnie pięć gwiazdek.

  • Autor: Asia
  • Data: 14 lis
  • Komentarze: brak
Dodaj komentarz