Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Kiedy zawiodą inne metody pozbycia się nadmiernego owłosienia, albo chcemy usunąć je w bardziej trwały sposób, nasze myśli często biegną w stronę depilacji laserem. Wiadomo, że sposób ten pozwala nam odłożyć na kilka miesięcy maszynkę do golenia. Z drugiej strony rodzi się naturalne pytanie o bezpieczeństwo takiej metody uzyskiwania gładkiej skóry.

Na początek trochę historii. Depilacja laserowa, to stosunkowo nowa metoda pozbywania się owłosienia. Za jej ojców uważa się doktorów dermatologii : Andersona i Parrisha. Odpowiedzialni są oni za tak zwaną teorię selektywnej fotoabsorbcji. Jej zastosowanie pomagało usunąć niechciane włoski na okres 3 miesięcy. Przez następne 30 lat ciągłych badań metoda depilacji lasem została unowocześniona. Wydłużył się czas i skuteczność jej działania. Wciąż jednak dermatolodzy nie są w stanie zagwarantować 100% usuniętych niechcianych włosów. Zależy to od paru czynników: pacjenta (dokładniej jego karnacji, która powinna być jasna), rodzaju włosów. Oczywistym jest również fakt, że im większa liczba zabiegów, tym więcej usuniętego owłosienia.

Spróbujmy sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, czy depilacja laserem jest bezpieczna. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że jest to metoda nieinwazyjna. Promienie, które mają za zadanie uszkodzić cebulki włosów, nie wnikają w nasze ciało. Jedynym wrażliwym elementem są nasze oczy, dlatego też podczas zabiegu pacjent jak i osoba odpowiedzialna za depilację laserem, zakładają specjalne okulary. Do tego zaraz po zabiegu, pojawiają się na skórze zaczerwienienia. W szybkim czasie jednak znikają, pozostawiając naszą skórę gładką, oraz pozbawioną nadmiernego owłosienia.

Często też pojawia się pytanie o długotrwałe efekty depilacji laserowej. Specjaliści uspokajają, że do tej pory nie wykryto takowych. Oczywiście każda metoda w rękach amatorów może być groźna. Natomiast, kiedy udajemy do salonu kosmetycznego z wykwalifikowanym personelem, nic nam nie grozi. Lekarze podkreślają jednak, że kobiety w czasie trwania ciąży nie powinny poddawać się depilacji laserem. I to właściwie jedyne, tak poważne, przeciwwskazanie.

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejszą metodą pozbywania się włosów na ciele. Cena takiego zabiegu w stosunku do czasu trwania efektu gładkiej skóry, jest do przyjęcia. Oczywiście, należy się liczyć z kilkoma wizytami w salonie kosmetycznym, nie zmienia to faktu, że efekt powinien w pełni zaspokoić nasze oczekiwania.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji