Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja bikini

Depilacja bikini to podstawa, jeśli chcesz dobrze wyglądać w stroju kąpielowym. Dzisiejsze standardy estetyki i higieny wymagają regularnego usuwania zbędnego owłosienia z tych okolic. Jeśli masz dobrą metodę depilacji to można uznać tę czynność za łatwą i nie sprawiającą większych problemów. Depilację bikini można wykonać na wiele sposobów, lecz najpopularniejsze wydaje się być golenie i depilacja woskiem. Które z nich wybrać? Poniżej znajdziesz porównanie tych dwóch świetnych metod depilacji i sama wybierzesz odpowiednią dla siebie.

Efekty uboczne

Depilacja woskiem – w niektórych przypadkach depilacja woskiem może wywoływać nieprzyjemne pieczenie, zaczerwienienie lub nawet spowodować pokrycie się strupami depilowanego odcinka skóry. Takie sytuacje wymagają konsultacji z dermatologiem, który pomoże znaleźć przyczynę podrażnienia skóry.

Golenie – niektórzy mogą mieć uczulenie na konkretne produkty do golenia. W takim przypadku należy wypróbować różne pianki i żele, aby znaleźć produkt odpowiedni dla siebie.

Szybkość

Depilacja woskiem – czas depilacji może różnić się w zależności czy depilujesz całość czy tylko część włosków. Jeśli pójdziesz do profesjonalisty to taki zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut. Natomiast w przypadku samodzielnej depilacji, czas ten może się znacznie wydłużyć.

Golenie – jest to bardzo szybka metoda. Możesz dodatkowo usprawnić golenie poprzez skrócenie włosków, aby ostrze nie wykonywało zbyt dużej pracy.

Cena

Depilacja woskiem – depilacja bikini w dobrym salonie kosmetycznym kosztuje od 50 do 100 zł. Zestawy do samodzielnej depilacji można nabyć w podobnych cenach.

Golenie – wszystko zależy od tego jakie wybierzesz akcesoria do golenia. Naprawdę dobry żel i maszynka nie powinna Cię wynieść więcej, niż 35-40 zł.

Poziom trudności

Depilacja woskiem – jeśli zlecisz to profesjonaliście to nie masz najmniejszego problemu. Natomiast jeśli chcesz zrobić to sama to musisz liczyć się z tym, że może być to dosyć trudne za pierwszym razem.

Golenie – bardzo prosta metoda, nawet jeśli nie trzymałaś nigdy w życiu maszynki do golenia w dłoni.

Trwałość zabiegu

Depilacja woskiem – depilacja bikini tą metodą jest dosyć trwała, ponieważ efekty mogą się utrzymać nawet do 6 tygodni. Wszystko dlatego, że włoski usuwane są razem z cebulkami i ich odrastanie jest przez to znacznie utrudnione.

Golenie – włoski po goleniu potrafią odrastać już tego samego dnia. Jeśli masz szczęście to efekt utrzyma się przez 2-3 dni.

Wybierając odpowiednią metodę musisz rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Najlepiej będzie jeśli wypróbujesz obie i sprawdzisz, która jest dla Ciebie bardziej satysfakcjonująca. Pamiętaj, że masz jeszcze inne opcje, takie jak depilacja laserowa czy kremy do depilacji. Metody te są one równie łatwe i skuteczne. Jeśli nie możesz się zdecydować to wypróbowanie wszystkich dostępnych metod może być bardzo pomocne w procesie podejmowania decyzji.

Ważne! Jeśli będziesz wybierać się na depilację do salonu kosmetycznego to upewnij się, że pracują w nim przeszkoleni pracownicy i mają do tego odpowiedni sprzęt.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji