Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja brwi

Mówi się, że to brwi stanowią o uroku twarzy. Doskonale wypielęgnowane, podkreślają wygląd oczu, a więc elementu, na który zwracamy uwagę przy pierwszym spotkaniu. Ich odpowiednie profilowanie, może optycznie zwiększyć głębię oczu. Cóż przyjdzie po długich i grubych rzęsach, ładnie pomalowanych oczach, kiedy efekt psują nie zadbane brwi? Spróbujmy więc zająć się ich wyglądem. Oprócz pęsety do codziennej ich regulacji, przydadzą się również kosmetyki do depilacji.

Aby poddać się skutecznej depilacji brwi, najlepiej udać się do salonu kosmetycznego. Jest to najpewniejsza metoda uzyskania pożądanego przez nas kształtu. Można również zrobić w zaciszu własnego domu, należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Najlepiej depilować brwi zaraz po kąpieli, kiedy skóra jest odpowiednio ukrwiona, a włosy miękkie, dzięki czemu ich wyrywanie pęsetą nie jest tak bolesne. Zawsze należy usuwać włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Można oczywiście używać kosmetyków do depilacji, aby wyregulować sobie brwi. Pamiętać jednak należy, że nie są one do tego, konkretnie, przeznaczone. Jeśli zdecydujemy się sami na regulację naszych brwi, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kształt naszej twarzy. To de facto od niej zależy, jaki kształt brwi będzie nam pasował. Kiedy jest bardziej kwadratowa, łuk brwi powinien być dość długi i łagodny. W przypadku twarzy okrągłej, brwi powinny unosić się lekko do góry.

Przejdźmy teraz do kosmetyków do depilacji brwi. Właściwie powinniśmy mówić o liczbie pojedynczej, gdyż do tego typu usuwania włosów używać można tylko wosku. Należy uważać, by ten nie był za gorący. Pamiętać należy też o tym, że jego używanie przyczynić może się do szybszego starzenia się skóry. Czy użycie wosku zapewni nam skuteczną depilację? Bez wątpienia, długotrwałą.

Ostatnio pojawił się nowy sposób depilacji, zwany nitkowaniem. Jego zasada działania jest dość prosta. Na nitce tworzy się pętelki, którymi to obwiniemy brwi. Usuwa się je wraz z cebulkami. Z metod wymienionych ta jest najmniej bolesna, do tego również zapewnia skuteczną depilację. Po jej użyciu, mamy spokój na 2 do 4 tygodni.

Na koniec, warto przypomnieć o ważnej zasadzie. Mówi ona, że kiedy zdecydujemy się na pierwszą w życiu depilację brwi, powinna ja wykonać osoba pracująca w salonie kosmetycznym. Jako osobie doświadczonej, łatwiej jej będzie wykonać ten proces. Potem już, regulacją uzyskanego kształtu, możemy zająć się sami.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji