Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja cukrowa

Depilacja cukrowa to coraz bardziej popularny sposób na usuwanie zbędnego owłosienia. Usuwanie włosów przy pomocy pasty cukrowej niemal nie podrażnia skóry, a sama pasta jest łatwa do przyrządzenia, no i oczywiście co najważniejsze – jest całkowicie naturalna. Depilacja cukrowa przypomina nieco depilację przy pomocy wosku. Gotową pastę cukrową nakłada się na miejsce z którego chcemy usunąć włoski i po chwili odrywamy. Jako, że depilacja tym sposobem prawie nie podrażnia skóry to możemy ponawiać zabieg, aż do całkowitego usunięcia włosków.

Do wykonania pasty cukrowej potrzeba niewiele składników i prawdopodobnie wszystkie masz już w swojej kuchni. Potrzebne będą:

  • 2 szklanki cukru
  • ¼ szklanki wody
  • ¼ szklanki soku z cytryny

Wszystkie składniki mieszamy na średnim ogniu, aż do uzyskania jednolitej masy koloru bursztynu. Tak przyrządzoną pastę przelewamy do plastikowego pojemniczka, pozwalamy ostygnąć i gotowe! W trakcie przygotowywania upewnij się, że pasta była wystarczająco długo podgrzewana, ponieważ w innym wypadku będzie się lepić i nie nadawać do użycia. Jeśli zechcesz użyć przygotowanej wcześniej pasty to wystarczy ją lekko podgrzać w kuchence mikrofalowej lub w dłoniach i już jest gotowa do nałożenia. Podgrzewając pastę w kuchence mikrofalowej uważaj, aby nie była ona za gorąca gdyż możesz się w ten sposób nabawić poparzeń skóry.

Niewątpliwą zaletą depilacji cukrowej jest jej koszt. Przygotowanie dużej porcji pasty cukrowej to koszt około 5 zł. Prawda, że mało? Gotową pastę można przechowywać przez dłuższy czas, więc jeśli przyrządzisz za dużo to z pewnością nic się nie zmarnuje. Efekty depilacji cukrowej utrzymują się około 6 tygodni, co daje całkiem niezły wynik jak na tak małe koszty.

Warto także wspomnieć o tym, że depilacja cukrowa jest oceniania jako delikatniejsza, niż depilacja woskiem. Niektórzy twierdzą, że jest ona mniej bolesna i nie pozostawia podrażnień. Czyni ją to doskonałą metodą dla osób, które unikają depilacji woskiem właśnie ze względu na czynnik bólu.

Stosowanie depilacji cukrowej przez dłuższy okres czasu może prowadzić do uszkodzenia cebulek włosów i trwałej depilacji. Jest to niewątpliwy plus, gdyż po kilku zabiegach będziesz mieć mniej włosków do wyrwania, a co za tym idzie – mniej bólu.

Depilację cukrową możesz wykonać w zaciszu własnego mieszkania i nie wymagana jest do tego żadna skomplikowana wiedza. Wystarczy odrobinę praktyki, a każda następna depilacja będzie przeprowadzana o wiele sprawniej.

Chyba jedynym minusem tej metody jest fakt, że bardzo trudno znaleźć profesjonalistę wykonującego depilację tą właśnie metodą. Chcąc spróbować depilacji cukrowej jesteś skazana na samodzielność. Jeśli przywykłaś do depilacji w salonie kosmetycznym to może być to dla Ciebie lekko uciążliwe, ale czego się nie robi dla pięknego wyglądu.

Pomimo tego, że depilacja cukrowa jest łagodna i nie podrażnia to radzimy dzień przed pierwszym zabiegiem przetestować tę metodę na małym kawałku skóry. W niektórych przypadkach pasta cukrowa może wywoływać reakcję alergiczną lub zaczerwienienie skóry, więc warto sprawdzić możesz ją stosować bez obaw o zdrowie. Pamiętaj, że nie należy stosować tej metody w przypadku chorób skóry lub żylaków.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji