Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja depilatorem

Depilacja kojarzy się nam dzisiaj nie z luksusem i wydziwianiem, ale z higieną i ze zwykłą troską o swoje ciało. Nie ma w tym już nic dziwnego, że depilujemy sobie różne części ciała. Bardziej dzisiaj wprawiają w osłupienie piękne nogi na wysokich obcasach pokryte gąszczem włosków. I gdyby jeszcze ten niepotrzebny zarost nie rzucał się w oczy, może nie trzeba by było niczego z nim robić, ale ponieważ natura czasami bywa hojna, to niestety problem musi zostać rozwiązany w inny sposób. Jedni zatem decydują się na wosk, inni na depilator elektryczny, jeszcze inni na szybki i skuteczny sposób, jakim jest krem do depilacji.

Depilator to bardzo skuteczna metoda depilacji, dla osób wrażliwych na ból. Nawet po dobrze wykonanym zabiegu skóra może być podrażniona, ale potem dość szybko robi się gładka. Depilator szybko i precyzyjnie usuwa nawet bardzo krótkie włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra pozostaje gładka nawet przez dwa do czterech tygodni. Z każda kolejną depilacją, włosy odrastają słabsze, jednak zdarza się, że odwrócona w czasie depilacji cebulka, zaczyna wrastać w skórę, powodują zaczerwienie i obrzęk. Włoski odrastają też w nierównym tempie, bo niestety depilator, niektóre z nich urywa tuż przy skórze. Zabieg jest dość czasochłonny, gdyż z powodu ciągłego bólu trzeba robić sobie kilkakrotnie przerwę.

Depilacja depilatorem może również podrażniać skórę. Najlepiej wykonywać ją po kąpieli, ze w względu na to, że wyrywanie włosków z cebulkami z rozgrzanej skóry mniej boli. Po depilacji warto przetrzeć skórę preparatem po goleniu, najlepiej takim, który posiada środek przeciw wrastaniu cebulek i antyseptyczny, zapobiegający infekowaniu podrażnionej skóry.

W nowoczesnych depilatorach bardzo często stosuje się nasadki masujące lub chłodzące, mające na celu złagodzenie bólu depilacji.

Depilacja depilatorem to skuteczna metoda często używana do depilacji nóg, nie poleca się jej do depilacji okolic bikini, ze względu na wrażliwość tego miejsca, a także na większe ukrwienie. Użycie depilatora może spowodować krwawe wybroczyny. To samo dotyczy pach – nie poleca się tego sposobu depilacji, ze względu na towarzyszący mu ból.

Nie należy również używać depilatora do pozbywania się zbędnego owłosienia w okolicach twarzy. Zbyt duża powierzchnia depilatora, nie jest przystosowana do tak precyzyjnych działań.

Oczywiście za użyciem depilatora przemawia to, że jest on szybki, wygodny, można zabrać go ze sobą wszędzie i użyć w każdej chwili. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów depilacji, który coraz częściej zastępuje tradycyjna maszynkę do golenia.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji