Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja intymna

W dzisiejszych czasach wiele ludzi bardzo dba o swój wygląd. Częstym zabiegiem jakiemu się poddają, jest właśnie depilacja. Polega ona na usunięciu zbędnego owłosienia z ciała. Jak się okazuje depilacji coraz częściej poddają się także mężczyźni. Nic w tym dziwnego, ponieważ nadmierne owłosienie przyspiesza pocenie a także może powodować niemiły zapach. Depilowane są nogi, pachy a także miejsca intymne. I tutaj pojawia się bardzo często problem, ponieważ tego typu miejsca są bardzo wrażliwe, i usuwanie owłosienia może być bolesne. Wszystko jednak zależy także od człowieka, jak znosi ból w danych miejscach.

Są różnego rodzaju sposoby na depilacje miejsc intymnych. Podstawową i chyba najmniej bolesną metodą jest po prostu przycinanie włosów. Możemy się posłużyć nożyczkami czy tez podręczną golarką. Jest to dość czasochłonne i jesteśmy narażeni na dość spory bałagan w koło, jednak brak bólu powinien nam to zrekompensować.

Większość mężczyzn zaczynając przygodę z depilacją intymną popełnia bardzo częsty błąd stosując do tego zwykłą maszynkę do golenia. Stosując ten sposób, musimy liczyć się z podrażnioną skórą a także na powtarzanie tego zabiegu co kilka dni. Przy dokładnym goleniu, otrzymamy oczekiwaną, gładką skórę jednak odrastające małe włoski potrafią dostarczyć trochę bólu i uczucie swędzenia.

Jeżeli ktoś chce użyć nieco nowocześniejszych metod, zalecana jest także depilacja woskiem. Sposób bolesny i kosztowny jednak efekt może nas na długi okres zadowolić. Depilację intymną woskiem można wykonać samodzielnie w domu bądź u kosmetyczki. Jeżeli chcemy zdecydować się na tego rodzaju depilacje a nie posiadamy na tyle odwagi i panicznie boimy się bólu zalecana jest wizyta u kosmetyczki.

Dla osób bardzo wrażliwych na ból zalecana jest depilacja laserowa. Tego rodzaju zabieg jest bezbolesny i trwa kilka minut, jednak czasami trzeba za niego dość sporo zapłacić. Zabieg powtarza się kilkukrotnie lecz nie daje on 100% skuteczności usunięcia wszystkich zbędnych włosów.

Sposobem na depilację intymną u mężczyzn aby uniknąć bólu, wizyt u kosmetyczki (które mogą być krępujące w towarzystwie pań) oraz licznych zabiegów, mogą być specjalne kremy do depilacji. Działają one bardzo prosto, bo po ok. 3 minutach od nałożenia kremu, rozpuszcza on włosy i za pomocą specjalnego przyrządu usuniemy zbędne owłosienie. Metoda ta jest bezbolesna ale trzeba ją powtarzać dość często ponieważ krem nie usunie włosów z cebulkami.

Metod na usuwanie zbędnych włosów jest cała masa. Różnego rodzaju kosmetyki do depilacji czy też liczne zabiegi pomogą nam osiągnąć pożądany efekt. Panowie jeszcze nie śmiało poddają się takim zabiegom, ale z roku na rok odważnych przybywa. Często boją się samemu depilować tego typu miejsca a także krępują się wizyt u kosmetyczki. Warto jednak pomyśleć o korzyściach płynących z depilacji miejsc intymnych ponieważ zapewni ona zarówno mężczyznom jak i kobietom estetyczny wygląd, uchroni od niemiłych zapachów a także pozwoli poczuć się bardziej komfortowo.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji