Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja jąder

Depilacja jąder może okazać się dość bolesną sprawą. Wszystko uzależnione jest od tego jaką metodę, sposób wybierze mężczyzna. Depilować jądra polecam jedynie na dwa sposoby. Pierwszy – maszynka do golenia, drugi - krem do depilacji. Z uwagi na delikatność tego miejsca ciepły wosk nie jest polecany. Woskiem można jedynie depilować podbrzusze co i tak nie jest najprzyjemniejszym zabiegiem.

Maszynka do golenia

Może być jednorazowa lub nie, jednak każda powinna być przeznaczona do innej części ciała. Działaniem dość niehigienicznym jest usuwanie owłosienia łonowego i tego na twarzy tym samym ostrzem. Oczywiście podczas zabiegu powinniśmy zastosować krem do golenia. Zmiękczy on włos co zdecydowanie ułatwi jego usunięcie. Skóra po depilacji może być nieco podrażniona bądź nawet zaczerwieniona. Jest to normalny odczyn. Czasami warto jest użyć kremu łagodzącego po goleniu.

Krem do depilacji

Jeżeli mężczyzna decyduje się na ta metodę powinien zadbać aby skóra miejsca depilowanego był oczyszczona i osuszona. Następnie należy nanieść grubszą warstwę preparatu na jądra. Należy pamiętać, że preparatu nie wolno wcierać. Pozostawia się go na skórze na czas jaki jest podany przez producenta, przeciętnie jest to czas 10-15min. Po odczekanym czasie ściągamy krem razem z owłosieniem za pomocą szpatułki, która jest dołączona do opakowania.

Depilowane miejsce powinno się oczyścić z resztek kremu letnią wodą. Podczas depilacji należy unikać kontaktu z wrażliwymi miejscami tj. np. oczy, śluzówki, odbyt. Kremu nie powinno się również stosować na podrażnioną i skaleczoną skórę.

Depilacja miejsc intymnych mężczyzn jest w dobie XXI wieku często wymaganym zabiegiem higieny osobistej. Często jednak zdarza się tak, że mężczyzna uważa ten zabieg za uwłaczający jego męskości i nie wyobraża sobie golizny w „tych miejscach”.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji