Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja laserem

Depilacja laserowa to nic innego jak usuwanie owłosienia. Depilacja laserowa to depilacja trwała mająca na celu trwałe usunięcie części włosa znajdujących się nad powierzchnią skóry. W zależności od długości fali lasera oraz jego typu możliwe jest kontrolowanie zagłębienia działania usuwającego włosy. Dobre lasery usuwają włosy na stałe. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Najłatwiej usunąć ciemne włosy, ponieważ zawierają one dużo ciemnej melaniny, co powoduje maksymalną absorpcję i przekształcenie energii świetlnej w ciepło. Bardzo jasne włosy mają mniej melaniny, czego konsekwencją jest produkowanie mniejszej ilości ciepła, przez co zmniejsza się możliwość całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.

Wierzchnia warstwa naskórka również zawiera melaninę, której ilość znacznie wzrasta podczas ekspozycji na promienie UV. Dlatego też bardzo ważne jest, aby podczas zabiegu u osób o ciemnej karnacji lub na skórze opalonej zastosować mniejszą dawkę energii, unikniemy w ten sposób wytworzenia nadmiaru ciepła, oraz odczucia bólu. Zabiegowi mogą być poddawane tylko włosy w okresie wzrostu, a liczba włosów znajdujących się w tej fazie wynosi 10-70% (zależnie od części ciała). Istotny jest również czas wzrostu włosa. Dla większości pacjentów wystarczy 3-6 zabiegów (inaczej w przypadku wahań hormonalnych), z 1 miesięcznym odstępem między zabiegami, aby usunąć wszystkie niechciane włosy.

Usunięcie włosów na twarzy może wymagać większej ilości zabiegów (zaburzenia hormonalne). Już po pierwszym zabiegu u większości pacjentów można zaobserwować bardzo dobre efekty w postaci przerzedzenia włosów oraz osłabienie włosów odrastających.

Zwykle podczas pierwszego zabiegu faza wzrostu jest połączona z fazą spoczynku włosa, co powoduje odrost nowych włosów, będących w fazie spoczynku, dzięki czemu kolejny zabieg jest bardziej efektywny. Aby efekt był lepszy, należy wziąć pod uwagę kilka rad.

  • Należy pamiętać, aby nie opalać się (słońce, solarium) 1 miesiąc przed i po zabiegu
  • Nie należy stosować samoopalacza i balsamów brązujących, środków drażniących (na bazie alkoholu, pilingów, mikrodermabrazji przed zabiegiem
  • Nie depilować włosów przed zabiegiem (woskowanie, penseta, depilator mechaniczny). Włosy można golić lub używać kremów depilujących
  • Nie należy pić ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek) przed zabiegiem, należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach w tym antybiotykach, lekach przeciwdepresyjnych
  • Odpowiednio nawilżyć skórę przed zabiegiem (wypić 2-2,5 litra płynów),
  • Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona, niczym nieposmarowana
  • Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, (alkohol wpływa niekorzystnie na skuteczność terapii laserowej).

Decyzja o zastosowaniu laseroterapii poprzedzona jest zawsze konsultacją dermatologa i próbą laserową dla uniknięcia powikłań.

Depilacja laserowa nie może być stosowana w takich przypadkach, jak: ciąża, karmienie piersią, osutki świetlne i reakcje fotoalergiczne w przeszłości, cukrzyca , choroby tkanki łącznej, zażywanie leków światłouczulających, rozrusznik serca, porfiria, padaczka, choroby nowotworowe. Po laseroterapii należy stosować odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji