Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja mężczyzn

Może i depilacja mężczyzn nie jest często poruszanym tematem, jednak w gruncie rzeczy prawie każdy mężczyzna usuwa swoje owłosienie na twarzy a nawet innych częściach ciała.

Przedmiotem po który najczęściej sięgają mężczyźni, aby usunąć zbędne owłosienie zdecydowanie jest prosta maszynka do golenia. Jednak w dobie XXI wieku uznanie u coraz szerszego grona mężczyzn zdobywa elektryka i tutaj pojawia się zagadnienie elektrycznej maszynki do golenia.

W jednym i drugim rodzaju sprzętu przedział cenowy jest dość duży. Jednorazową maszynkę można zakupić już za 1zł. Oczywiście zawierać będzie jedynie samo ostrze, bez dodatkowych pasków nawilżających. Jeżeli zależy nam na komforcie trzeba dopłacić. Na rynku są modele na baterie bądź nie z wymiennymi ostrzami. Jedynym minusem jest cena ostrzy, które często przewyższają cenę nowej maszynki.

Elektryczne maszynki dostępne są raczej w sklepach RTV/AGD a ich cena rozpoczyna się na już na 50zł. Górny pułap cenowy może sięgać nawet 1 tysiąca złotych. Często decydują się na nią mężczyźni którzy po zwykłej maszynce mają podrażnioną i zaczerwienioną skórę oraz tendencję do wrastania włosków. Zdecydowanymi plusami użytkowania takiego sprzętu jest: brak potrzeby stosowania dodatkowych żeli, pianek, kremów a co najważniejsze brak zacięć.

W celu zmiękczenia włosa na każdej partii ciała, którą chcemy poddać depilacji, mężczyzna powinien stosować pianki, kremy bądź żele specjalnie przeznaczone do tego celu. Do golenia przystępujemy w momencie kiedy nasza skóra jest czysta, pozbawiona zanieczyszczeń. Oczywiście najlepiej jest się golić po kąpieli, gdyż wtedy włoski stają się podatniejsze na usuwanie.

Na rynku kosmetycznym w obecnym czasie mamy bardzo szeroki wybór produktów dla mężczyzn i nie są to tylko produkty do golenia, ale także kremy rewitalizujące, przeciwzmarszczkowe czy niwelujące oznaki zmęczenia. Kilka firm np. Nivea czy L’oreal ma już swoje serie zwane „for men”, „men expert”. Tam właśnie znajdziemy specjalistyczne kosmetyki przeznaczone tylko dla mężczyzn. Oczywiście jest to nowość dlatego też cena jest nieco wyższa niż cena produktu dla kobiet.

Mężczyzna często decyduje się na depilację takich miejsc jak: klatka piersiowa, pachy, plecy, okolice intymne a nawet nogi. Owłosienie z tych miejsc można usuną w domu za pomocą maszynki do golenia. Klatka piersiowa i plecy są to takie miejsca, które pewnie nie chętnie są depilowane z powodu czasochłonności – szczególnie przy dużym owłosieniu. Dlatego też w tym przypadku lepszym rozwiązaniem a w szczególności trwalszym może okazać się depilacja ciepłym woskiem w salonie kosmetycznym. Mimo, że zabieg jest stosunkowo bolesny to efekt może być naprawdę zadowalający. Cena takiego zabiegu wynosi: 40zł – klatka piersiowa, 60zł – plecy (oczywiście cena jest orientacyjna, może być wyższa bądź niższa). W salonach kosmetycznych coraz częściej pojawiają się panowie, którzy skorzystają z takich usług. Bywają i tacy, którzy mimo bólu poddają się depilacji woskiem miejsc intymnych.

Po każdej depilacji dobrze jest zastosować preparaty łagodzące możliwe podrażnienia. Jeżeli dochodzi do zacięcia się a co za tym idzie przerwania ciągłości naskórka, powinno się to miejsce zdezynfekować i przykleić plaster. Dzięki temu zapobiegnie się infekcjom i zapaleniom mieszków włosowych.

Jeżeli chodzi o temat depilacji mężczyzn to najczęściej i chyba najchętniej wypowiadają się a nawet dyskutują o tym kobiety. Jedne lubią bardziej owłosionych mężczyzn twierdząc, że są męscy, inne natomiast wolą ogolonych, którzy są uważani za bardziej dbających o siebie. Tak więc depilacja mężczyzn nie jest czymś szczególnie wymaganym i oczywistym, co jest niestety przeciwnością w stosunku do kobiet.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji