Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową to stosunkowo nowa metoda usuwania zbędnego owłosienia, zdobywająca jednak co raz większe grono zwolenników wśród pań. Oferuje ją co raz więcej gabinetów kosmetycznych. Niestety nie jest to zabieg tani. Czy jednak warto wydać nasze pieniądze na taki sposób pozbycia się owłosienia? Spróbujmy przedstawić pokrótce jej charakterystykę.

Na czym polega depilacja pastą cukrową? Używamy do niej mieszanki wody, cytryny i cukru w postaci skrystalizowanej masy. Po ugnieceniu jej w palcach, nakładamy na skórę w miejscu gdzie chcemy się pozbyć owłosienia (nigdy pod włos). Kiedy dobrze zwiążę się ona z włosami, szybkim ruchem odrywamy ją. Mimo, że metoda ta jest podobna do depilacji woskiem, jest mniej bolesna. Co najważniejsze jest to metoda typowo domowa. Bo to mieszankę przygotować można każda z pań w zaciszu własnego mieszkania. Wychodzi to dużo taniej, niż analogiczny zabieg w salonie kosmetycznym. Co ważne, jako metoda prawie bezbolesna, stosowana jest też do regulowania owłosienia w okolicach bikini. Depilacja pastą cukrową nie podrażnia skóry, a do tego jej resztki ze skóry, dość łatwo usunąć pod bieżącą wodą. Bez wątpienia zaletą tej metody jest to, że pozwala usuwać bardzo krótkie włosy, a do tego robi to bardzo skutecznie. Pozostawia skórę gładką i o czym wspominaliśmy – nie podrażnia jej.

Ważne, aby podczas tworzenia tej mikstury zachować odpowiednie proporcje: szklanka cukru na pół szklanki wody i soku z cytryny. W przeciwnym wypadku mieszanka będzie zbyt rzadka i nie będzie jej można użyć. Oczywiście zawsze zostaje skorzystanie z takiego zabiegu w gabinecie kosmetycznym, bądź kupienie gotowego preparatu (cena oscyluje w okolicach 50 złotych). Depilację pastą cukrową, stosować mogą również panie, które mają problem z żylakami. Ponieważ nakładana na skórę masa, ma co najwyżej temperaturę ciała, inaczej niż na przykład przy depilacji woskiem.

Jak widać co raz większa popularność depilacji pastą cukrową nie jest specjalnie dziwną sprawą. Tania, wygodna i bezbolesna. Te trzy przymiotniki doskonale ją opisują. I co najważniejsze, nie trzeba udawać się do gabinetu kosmetycznego, aby ją wykonać. Chociaż nie należy zapominać, że zawsze bezpiecznej jest pod okiem, czy raczej rękoma specjalisty. Chociaż tu niestety pewna wadą jest wysoka cena. Z drugiej strony, czy piękny wygląd i dobre samopoczucie można przeliczać na złotówki? Odpowiedzcie sobie, drogie panie, same.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji