Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja pleców

Owłosienie na plecach to dość duży problem estetyczny i dotyczy niestety pewnej części mężczyzn. Ten irytujący problem może nie tylko drapać, przeszkadzać w niektórych czynnościach fizycznych ale również stać się siedliskiem bakterii i drobnoustrojów szczególnie w porze letniej podczas upałów. Jak wiadomo to miejsce też ulega zabrudzeniom, poceniu się a jednak jest nieco trudniejsze do samodzielnego umycia.

Chcąc pozbyć się tego typu owłosienia najlepiej jest udać się na zabiegi takie jak:

  • Depilacja ciepłym woskiem – czyli depilacja nietrwała. Zabieg przeprowadzany jest w salonie kosmetycznym przez wykwalifikowaną osobę. Polega na zaaplikowaniu ciepłego wosku na owłosioną skórę mającą zostać wydepilowaną. Następnie na wosk przyczepiany jest pasek bawełniany bądź fizelinowy i odrywany energicznym ruchem wraz z dużą ilością owłosienia z pleców. Nie da się ukryć, że jest to dość bolesne ze względu na bezpośrednie wyrywanie włosków. Efekt utrzyma się około 2 tygodniu a włoski będą zdecydowanie słabsze niż podczas depilacji maszynką. Włoski na plecach można także golić, jednak ten zabieg jest również trudny do samodzielnego wykonania, a dodatkowym minusem są szybko odrastające włoski i możliwe swędzenie podczas ich wzrostu. Depilacja woskiem kosztuje przeciętnie 30-40zł. Stosowanie maszynki jest dużo tańsze, jeżeli oczywiście zakupimy prostą jednorazówkę.
  • Depilacja laserowa - trwałe usuwanie owłosienia. Jest to chyba jeden z najlepszych, obecnie znanych sposobów trwałej depilacji. Depilacja laserowa jest również przeprowadzana przez wyszkoloną osobę, czasami nawet lekarza dermatologa, w odpowiednio wyposażonym gabinecie. Z uwagi na możliwość wystąpienia poparzeń lub innych powikłań dawka promieniowania powinna być dobierana przez lekarza. Zabieg jest również bolesny jednak stosuje się tutaj znieczulenie miejscowe. Krem Emla najczęściej musi zostać zakupiony dodatkowo, nie jest wliczany w koszt zabiegu. Tubka kosztuje około 100zł a na tak dużą powierzchnię można zużyć nawet kilka sztuk. Do całkowitego usunięcia owłosienia na plecach potrzebne jest przeprowadzenie 5-6 zabiegów, gdzie ostatni wykonywany w serii jest najczęściej darmowy. Cena jednego zabiegu mieści się w przedziale 300-1000zł. Często bywa tak, że pierwsze 3 zabiegi są w tej samej cenie a na kolejne dostaje się procentowe rabaty – nawet do 50%. Cena zabiegu jak i atrakcyjne rabaty uzależnione są od prestiżu salonu jak i ilości owłosienia.

Według kobiet zdecydowanie bardziej estetycznie wyglądają nieowłosione plecy mężczyzny. Rzadko która kobieta lubi tego typu owłosienie u płci przeciwnej. Zdecydowanie tańsze i wygodniejsze jest poddanie się zabiegowi laserowemu niż częste powtarzanie kłopotliwego golenia czy depilacji woskiem.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji