Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja twarzy

Na twarzy kobiety jest kilka newralgicznych miejsc, które niestety porastają niezbyt eleganckim owłosieniem. Przyczyną jego powstawania są np. zmiany hormonalne. W dawniejszych czasach nie był to żaden defekt kosmetyczny jednak w dobie XX wieku owłosienie na twarzy u eleganckiej i dbającej o siebie kobiety jest nie do przyjęcia.

Co i jak usuwamy?

Pierwsze i chyba najczęstsze miejsce z którego usuwamy owłosienie a nawet regulujemy i nadajemy kształt reszcie włosów są brwi. Zadbane brwi powinny być wyrównane u dołu oraz mieć nadany odpowiedni kształt, dopasowany do kształtu twarzy i oczu. Włoski wyrywamy w kierunku wzrostu włosa. Aby regulacja przebiegała sprawnie, należy lewą ręką naciągnąć skórę łuku brwiowego -kciukiem i środkowym palcem, pęsetę trzymamy w prawej dłoni, pod kątem ostrym do powierzchni skóry depilowanej. Regulację zaczynamy od zewnętrznego do wewnętrznego kąta oka, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wykonując depilację w przeciwnym kierunku podrażnia się miejsca, w których była cebulka włosa, co może powodować wypryski i przebarwienia skóry lub wrastanie włosów.

Im ruchy przy depilacji są szybsze i skóra dobrze napięta, tym zabieg jest mniej bolesny. W pierwszej kolejności usuwa się włoski znajdujące się bliżej gałki ocznej, stopniowo zbliżając się do łuku brwiowego, nadając mu odpowiedni kształt. Pierwszą regulację najlepiej jest wykonać u kosmetyczki. Ta jako specjalistka wykona to prawdopodobnie najlepiej, nada brwiom odpowiedni kształt, który później można samemu pielęgnować w domu.

Jeśli brwi są za krótkie lub wydają się zbyt cienkie, możesz dorysować dodatkowe włoski. Używaj do tego twardej kredki do makijażu w kolorze zbliżonym do naturalnego odcienia brwi. Zrób nią cienkie, krótkie kreseczki ukryte pomiędzy włoskami lub wydłużające je optycznie. Nigdy nie maluj brwi długimi pociągnięciami. Jeżeli brwi są za jasne można malować je w celach przyciemnienia. Stosuje się do tego celu miękką kredkę, tusz do rzęs, cienie do powiek bądź specjalne cienie do brwi. Należy jednak zwrócić uwagę na częstotliwość malowania brwi kredką. Jeżeli zauważy się tendencję do zmniejszania ilości włosów na brwiach należy wymienić kredkę na cienie do powiek. Cienie nie działają tak ścierająco jak codziennie używana kredka. Jeżeli kobieta nie ma czasu na codzienną pielęgnację brwi może wykonać zabieg makijażu permanentnego i laserowego usuwania owłosienia.

Regulować brwi można nie tylko za pomocą pęsety ale także przy użyciu nitki (tzw. nitkowanie) i wosku. W środowisku kosmetycznym peseta jest coraz rzadziej używana, szczególnie kiedy do salonu wchodzi klientka z dość dużym zapotrzebowaniem na regulację ;)

Regulacja brwi woskiem jest znacznie szybsza. Wystarczy posmarować miejsce poddawane depilacji preparatem usuwającym resztki makijażu i zwiększającym przyczepność wosku, następnie zaaplikować wosk i oderwać go w kierunku przeciwnym niż wzrost włosa za pomocą paska z fizeliny. Pozostałości wosku usuwamy oliwką, a w celu załagodzenia podrażnień stosujemy specjalny preparat. Tak mniej więcej wygląda zabieg u kosmetyczki. Jeżeli wyjście do specjalistki jest kłopotliwe z różnych powodów, w drogerii kosmetycznej można zakupić gotowe paski z woskiem. Według mnie lepiej sprawdzają się gotowe woski do nóg, które mają lepszą przyczepność, są tańsze i bardziej wydajne. Paseczki produkowane na potrzeby depilacji wąsika, również dobrze nadają się do depilacji twarzy, są profilowane i delikatniejsze. Niestety cena jest ich jest troszkę wyższa i nie nadają się poprzez właśnie profilowanie do depilacji łuku brwiowego. W tym przypadku brwi pozostawiamy pęsecie.

Kolejnym miejscem częstych depilacji jest właśnie wąsik. Jeżeli chodzi o nietrwałe metody depilacji polecam wosk. Jeżeli włosów jest bardzo mało można rozjaśniać je za pomocą wody utlenionej. Z czasem włoski mogą ulec nawet wykruszeniu. Tutaj również możemy stosować pęsetę oczywiście jeżeli owłosienie jest niewielkie.

Widoczne owłosienie na brodzie również możemy usunąć za pomocą wosku. Natomiast wszelkiego rodzaju znamiona pokryte włoskami, znamiona wypukłe bądź płaskie nie powinny mieć usuwanego owłosienia poprzez wyrwanie. Jeżeli włoski bardzo przeszkadzają można je przycinać nożyczkami.

Wszystkie wyżej wymienione metody depilacji są metodami nietrwałymi. Jeżeli na dłużej chcemy pozbyć się owłosienia możemy udać się na nieco droższe zabiegi. Mając do czynienia z drażniącym defektem najlepiej jest wykonać zabieg laserowy lub zabieg elektrolizy.

Pozbędziemy się w ten sposób wrastania włosków i nie estetycznego wyglądu twarzy. Zabieg laserowej depilacji twarzy trwa około kilku minut. Kilkukrotne poddanie się zabiegom sprawi, że niechciane włoski zostaną usunięte nawet na kilkanaście miesięcy. Lasery są bardzo skuteczne a przede wszystkim całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Natomiast zabieg elektrolizy jest nieco dłuższy, ponieważ osoba wykonująca go musi wkłuć się cieniutką igłą podłączoną do słabego prądu stałego, galwanicznego w każdy włosek. Jeżeli wykonuje to osoba niewprawiona mogą pozostać blizny po wkłóciach i źle przeprowadzonym zabiegu.

Przy depilacji twarzy kobiety nie powinny stosować maszynki do golenia... Oczywiście uwaga ta dotyczy jedynie kobiet, ponieważ mężczyźni nie mają nic innego do wyboru.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji