Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z popularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Ma ona wiele zalet: jest tania, trwalsza od golenia zwykłą maszynką oraz łatwa do wykonania. Depilację woskiem można wykonać na praktycznie każdej części ciała. Efekt zabiegu powinien utrzymać się przez około 2 do 4 tygodni. Dodatkowo po kilku zabiegach zauważysz, że włosy odrastają słabsze i rzadsze. Jak prawidłowo wykonać depilacje woskiem? Jakie są przeciwwskazania? Za chwilę otrzymasz wszystkie niezbędne wskazówki.

Depilacja woskiem to zabieg prosty do wykonania, lecz zanim przystąpisz do działania musimy Ci powiedzieć o sytuacjach w których musisz być ostrożna. Oto one:

 • Ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, terapia hormonalna, przyjmowanie antybiotyków.
  W tych okresach Twojego życia, skóra staje się bardziej wrażliwa i depilacja woskiem może sprawiać większy ból, niż zazwyczaj. Najlepiej będzie jeśli na 24 godziny przed zabiegiem wykonasz test na małym kawałku skóry, sprawdzając w ten sposób reakcję na depilację woskiem.
 • Palenie tytoniu, trądzik różowaty.
  Palacze i osoby dotknięte trądzikiem różowatym mają o wiele bardziej wrażliwą skórę. W tym przypadku depilacja woskiem może uszkadzać słabe naczynka krwionośne i powodować podrażnienia.
 • Przyjmujesz leki na cukrzycę/leki rozrzedzające krew.
  Osoby przyjmujące leki na receptę powinny przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem.
 • Używasz środków mocno złuszczających skórę.
  Środki złuszczające skórę usuwają duże części naskórka. Naskórek jest naturalną ochroną Twojej skóry i braki w jego strukturze mogą być przyczyną powstawania podrażnień po depilacji woskiem. Jeśli chcesz dokonać zabiegu depilacji woskiem na części ciała, na której używasz środków tego typu to zaleca się zaprzestanie ich stosowania na kilka dni przed zabiegiem.
 • Niedawno piłaś kawę lub alkohol.
  Kofeina i alkohol to substancje, które mogą znacznie zwiększyć wrażliwość na ból. Nie pij kawy i nie spożywaj alkoholu przed depilacją woskiem.

Jak prawidłowo wykonać depilację woskiem?

 1. Kup zestaw do depilacji woskiem.
 2. Upewnij się, że Twoje włosy mają wystarczającą długość. Zbyt krótkie włoski nie przyczepią się do wosku i nie będziesz w stanie ich wyrwać.
 3. Dokładnie się umyj. Oczyszczenie skóry pomoże w poprawnym przyleganiu woski i sprawi, że osiągniesz bardziej zadowalające efekty.
 4. Nałóż wosk. Nakładaj go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Uważaj, aby warstwa wosku nie była zbyt gruba, ponieważ możesz mieć wtedy problem z jej usunięciem.
 5. Przyłóż pasek. Upewnij się, że dobrze przylega i stanowczo oderwij.
 6. Powtórz czynność przy użyciu tego samego paska. Wykonaj tę czynność 3-4 razy.
 7. Po zakończonym zabiegu umyj depilowaną część ciała.
 8. Wmasuj w depilowaną część ciała balsam lub krem łagodzący podrażnienia.
 9. Gotowe!

Pamiętaj, że nie jesteś skazana na samodzielną depilację. W Twoim mieście z pewnością jest wiele salonów kosmetycznych, które wykonają ten zabieg za Ciebie. Przed skorzystaniem z ich usług upewnij się, że salon ma profesjonalną i przeszkoloną kadrę – zapewni Ci to najlepsze efekty i minimum bólu.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji