Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Jak działają kremy do depilacji?

Jak wiadomo zadaniem kremu do depilacji jest bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia na naszym ciele. Jednak jak to się dzieje? Czy krem „rozpuszcza” włoski? A może je zmiękcza?

Krem do depilacji jest bardziej skuteczną alternatywą niż maszynki do golenia. Środki te należą do chemicznych metod depilacji ze względu na to, że zawierają związki chemiczne które zwykle są pochodnymi kwasów. Dlatego też preparaty te potrafią rozpuszczać włoski nie tylko na powierzchni skóry. Związki chemiczne wnikają nieco głębiej w skórę, dzięki czemu odrastanie włosków trochę się opóźnia. Krem szybko i skutecznie usuwa owłosienie pozostawiając skórę doskonale gładką. Dodatkowo zmiękcza i aktywnie nawilża naskórek likwidując uczucie szorstkości skóry.

Kremy te rozpuszczają keratynę czyli główny budulec włosów za pomocą dwóch związków chemicznych - tioglikolanu sodu i tioglikolanu wapnia. Dlatego też z powodu zawartości substancji chemicznych, mogą wywoływać u niektórych osób reakcje alergiczne. Jeżeli więc mamy skłonność do podrażnień, powinniśmy przeprowadzić próbny test na niewielkiej powierzchni skóry.

Jak wykonać test na podrażnienia?

Należy nanieść preparat na skórę ramienia i pozostawić na około 5-10 minut, następnie spłukać letnią wodą. Jeśli w ciągu doby nie pokażą się jakiekolwiek reakcje alergiczne, można przystępować do właściwej depilacji.

Jak wykonać zabieg depilacji kremem?

Skóra, która jest poddawana depilacji za pomocą kremu musi być dokładnie oczyszczona i osuszona. Następnie należy nanieść równomiernie grubą warstwę preparatu na skórę. Nie wolno go wcierać! Preparat należy pozostawić na skórze na czas jaki został podany na opakowaniu – przeciętnie jest to 10-15min. Preparatu nie powinno utrzymywać się na skórze dłuższy czas niż jest zalecany przez producenta. Następnie wykonujemy depilację przy pomocy szpatułki dołączonej do kremu. Po wykonaniu depilacji szpatułką musimy umyć skórę letnią wodą. Najlepiej jest również zastosować balsam po depilacji który opóźni odrastanie włosów. Krem ma zazwyczaj nieprzyjemny zapach. Należy uważać na wrażliwe obszary ciała, takie jak odbyt, wargi sromowe czy wagina. Przez kilka godzin nie powinno się używać mydła i innych produktów wysuszających skórę. Wszelkiego rodzaju preparaty perfumowane, zawierające alkohol, dezodoranty należy stosować dopiero po upływie 24 godzin od wykonania zabiegu depilacji. Kremu nie wolno używać na skaleczoną, podrażnioną i poparzoną słońcem skórę. Jeżeli chodzi o przechowywanie powinien być niedostępny dla dzieci. Przed kontaktem z kremem należy również chronić oczy.

Przykładem skutecznego kremu do depilacji może być Revitol Hair Removal, który umożliwia bezpieczne i skuteczne usunięcie włosów z powierzchni całego ciała, działa natychmiastowo i jest 100% bezbolesny. Krem z powodzeniem może być stosowany do usuwania zbędnych włosów z nóg a nawet okolic bikini, brwi, górnej wargi, pleców, pach i kolan. Działa również nawilżająco. Zalecany jest przez amerykańskich dermatologów, dlatego jest w pełni bezpieczny a zarazem skuteczny.

Kremy do depilacji oprócz podstawowych składników usuwających owłosienie mogą zawierać inne substancje aktywne, działające pomocniczo. Kremy z przeznaczeniem do skóry wrażliwej bądź miejsc wrażliwych mogą zawierać olejek z kiełków pszenicy, wyciąg z orchidei, d-pantenol, allantoinę czy sok aloesowy. Kremy nawilżające w swoim składzie mogą mieć ekstrakt z owoców papai i z płatków marzanki wonnej, morski kolagen, mleczko z lotosu, wyciąg z jaśminu czy też olejek parafinowy. Masło shea i wyciąg z lilii może nadać suchej skórze jedwabistą gładkość. Receptury preparatów mogą zostać również wzbogacone o ekstrakt z rumianku, który działa na skórę łagodząco i kojąco.

Zalety kremów do depilacji

Zdecydowanie do zalet kremów do depilacji należy łatwość ich stosowania i brak podrażnień (jeżeli nie wystąpiło uczulenie), a ponieważ usuwasz włosy przy samych cebulkach, masz gwarantowaną gładkość ciała nawet przez kilka tygodni.

Wady

Jeżeli chodzi o wady to za największą można uznać możliwość wystąpienia podrażnień chemicznych. Jeśli masz grubsze włosy na nogach czy w innych miejscach ciała, ta opcja może nie zadziałać. W tym przypadku najlepszym sposobem jest osłabienie włosków poprzez przeprowadzenie dłuższej kuracji woskiem. Najlepiej jest rozpocząć depilację w okresie w którym nosimy spodnie i możemy pozwolić sobie na dłuższe nie golenie nóg. Jeżeli przez całą jesień i zimę będziemy wykonywać depilację woskiem na wiosnę nasze włoski będą tak osłabione, że spokojnie będziemy mogły stosować kremy. W obu jednak przypadkach czyli przy woskowaniu i depilacji kremem włoski muszą mieć odpowiednia długość – przynajmniej pół centymetra.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji