Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Plastry do depilacji

Obowiązek depilacji ciała kojarzy nam się przede wszystkim z latem, jednak to całkowita nieprawda. Pozbywanie się włosków to nie tylko wymóg estetyczny, ale również bardzo praktyczny, ułatwiający utrzymanie odpowiedniej higieny. Wiele kobiet dba o ten aspekt przez cały rok. Gładka, delikatna i nawilżona skóra to dla nich priorytet. Nie ma potrzeby odmawiania sobie tego zimą, czy jesienią. Ponadto ważne jest to, że depilacja uatrakcyjnia nas jako kobiety w oczach większości mężczyzn.

Wybieramy plastry do depilacji

Kosmetyki do depilacji można dopasować do potrzeb naszego ciała. Półki sklepowe aż się uginają pod ciężarem różnego typu preparatów. Jeśli mamy skórę wrażliwą, nie musimy rezygnować z używania tego typu preparatów. Są one dla nas dostępne w ofercie wielu marek. Idealny dla siebie produkt znajdziemy również, jeśli borykamy się z suchą skórą. Mamy możliwość wyboru również preparatu dla bezproblemowej normalnej skóry.

Jednak to nie wszystko. Musimy podjąć również decyzję, jakie plastry są nam potrzebne, jeśli chodzi o depilowany obszar ciała. Innego preparatu użyjemy do usunięcia wąsika, innego do depilacji nóg, czy okolic bikini. Dostępne kosmetyki są dostosowane składem do potrzeb konkretnego obszaru skóry. W ten sposób depilacja zawsze będzie skuteczna!

Prawdy i mity o depilowaniu

Depilacja przy pomocy plastrów jest jedną z najskuteczniejszych form pozbywania się włosów ze skóry. Daje efekt doskonalej gładkości i jedwabistości nawet przez cztery tygodnie. Pod tym względem zdecydowanie przewyższa takie metody depilacji, jak golenie. Jak każda skóra po goleniu wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. Jednak użycie odpowiednich plastrów nie wymusza stosowania innych preparatów niż używaliśmy dotychczas.

Depilacja niestety może czasem powodować podrażnienia. Dlatego zanim zdecydujemy się wydepilować całe nogi przy pomocy plastrów danego producenta, zdecydowanie lepiej wypróbować preparat na fragmencie ciała. W ten sposób sprawdzimy, czy po jego użyciu na naszej skórze nie pojawią się krostki, czy zaczerwienienia. Jeśli nie, możemy ze spokojem zastosować go na całej powierzchni.

Mitem jest z kolei twierdzenie, że do depilacji ciała niezbędne jest ogrzanie powierzchni skóry. Jest wręcz odwrotnie. Poleca się jej schłodzenie. Gorąca skóra gorzej znosi ingerencję z zewnątrz. Łatwiej ją podrażnić. Nie jest to również sposób polecany dla osób z tendencją do pękających naczynek, które po rozgrzaniu skóry są jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia. To plastry należy rozgrzać, a nie skórę! Depilować plastrami należy czystą i schłodzoną skórę, zanim skorzystamy z kąpieli.

Jak używać plastrów do depilacji?

Producenci plastrów do depilacji oferują gotowe produkty, które po wyciągnięciu z kartonika wystarczy rozgrzać w dłoni. Lepsze plastry, lepszej marki zostaną rozgrzane bardzo szybko. Nie będzie potrzeba wiele czasu. Następnie należy dokładnie i powoli rozdzielić plastry na dwa pojedyncze i przykleić na skórę. Każdego z plastrów można zazwyczaj użyć kilka razy dopóki nie straci on swoich właściwości. Można go kilka razy przyklejać i kilka razy odklejać. Plastry nakładamy i wygładzamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Następnie napinając skórę jedną ręką, drugą energicznie odrywamy plaster w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków. Ruch powinien być szybki, by zminimalizować odczuwanie bólu.

Po skończeniu depilacji używamy dołączonej do zestawu chusteczki i starannie zmywamy resztki wosku ze skóry. Możemy do tego celu użyć również olejku dla niemowląt. Nie należy używać do tego mydła, wody, czy innych preparatów kosmetycznych niż wspomniane wyżej.

Przed wykonaniem depilacji poleca się również na 24 godzin przed nią zrobienie peelingu. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę, czy na skórze nie ma pozostałości balsamu, czy innych preparatów. Zaleca się posypanie skóry cienką warstwą talku, by wykonywany zabieg dał jak najlepszy efekt.

Dobre rady dotyczące depilacji

Depilacja plastrami nieumiejętnie przeprowadzona może sprawić więcej bólu. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać ją odpowiednimi technikami. Zwłaszcza jeśli depilujemy wrażliwe miejsca.

  • Górną wargę – każdą część nad górną wargą należy depilować osobno. Plasterki należy odrywać w kierunku nosa, trzymając skórę drugą ręką.
  • Depilacja pach oraz okolic bikini – to bardzo delikatne miejsca na twojej skórze, dlatego lepiej na tych obszarach nie wypróbowywać nowej metody depilacji. Bezpieczniejsze jest uprzednie sprawdzenie swojej odporności na ból na nogach. Depilacja skóry pod pachami to dość trudna sprawa dla osób niewprawionych. Włoski w tym miejscu rosną w dwóch kierunkach. Należy nakładać taki plaster, by zawsze odrywać go przeciwnie do kierunku rośnięcia włosków. W celu uniknięcia dużego bólu podczas depilacji okolic bikini, należy odchylić nogę na bok i naciągnąć skórę w tej okolicy. Pamiętajmy, by depilacji zarówno pod pachami, jak i w okolicy bikini nie powtarzać, wielokrotnie nakładając plaster na to same miejsce, w ten sposób łatwo podrażnimy delikatną w tym miejscu skórę. Wrastanie włosków zminimalizujemy, pamiętając o regularnym peelingu. Koniecznie depilujmy suchą skórę. Skóry pod pachami nie spryskujmy dezodorantem ani przed depilacją ani po niej.

Ważne jest również to, jak będziemy traktować naszą skórę po depilacji:

  • nie pryskajmy ją dezodorantami, nie używajmy do jej pielęgnacji kosmetyków zawierających w swoim składzie alkohol, nie opalajmy się (przynajmniej przez 24 godziny),
  • nie drapmy jej, nie pocierajmy, dajmy jej „chwilę”, by doszła do siebie,
  • jeśli zauważymy lekkie zaczerwienienie, powinno pomóc opłukanie podrażnionej skóry zimną wodą,
  • jeśli po depilacji męczy nas swędzenie, dotknijmy i przytrzymajmy skórę w tym miejscu, lekko naciskając. Jeśli nieprzyjemne uczucie nie mija, skontaktujmy się z lekarzem.
Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji