Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Podrażnienia po depilacji

Podrażnienia po depilacji to powszechnie znany problem u kobiet jak i mężczyzn. Skóra z widocznym czerwonymi kropeczkami nie jest zbyt atrakcyjna tak samo jak ta pełna wrastających włosków.

Jak radzić sobie z tego typu problemami?

Depilując się za pomocą maszynki musimy pamiętać o zdezynfekowaniu jej za pomocą spirytusu salicylowego. Natomiast skórę warto zabezpieczyć substancją zmiękczającą owłosienie i zapewniającą poślizg maszynki. Do tego celu można użyć pianki, żelu bądź kremu do depilacji. Maszynkę należy zmieniać stosunkowo często (4-5 maszynek w miesiącu), jeżeli maszynka ma wymienne ostrza również warto je zmienić. Jeżeli do depilacji stosowana jest tępa maszynka spowoduje to dodatkowe podrażnienia, dlatego też warto jest zwracać uwagę na ostrza. Obojętnym jest czy stosujesz maszynki, pianki czy żele przeznaczone dla kobiet czy może dla mężczyzn. Oczywiście preparaty z napisem „for woman” w kolorze różowym są nieco słabsze i droższe niż produkty dla mężczyzn.

Korzystając z depilatora elektrycznego warto jest bezpośrednio przed depilacją odbyć letnią kąpiel i zakończyć ją chłodnym prysznicem. Skóra po kąpieli jest zmiękczona dzięki czemu włoski łatwiej ją opuszczają. Jeżeli ciało jest przegrzane może dojść do podrażnień i rozszerzeń naczynek krwionośnych. Zimny prysznic umożliwia pozamykanie zbyt rozszerzonych naczynek i zmniejszy odczuwalność bólu.

Podczas stosowania plastrów z woskiem skóra musi być czysta, pozbawiona jakichkolwiek kremów, balsamów i sucha. Jeżeli tego typu zasady nie zostaną zachowane depilacja nie przyniesie oczekiwanego efektu, dodatkowo pozostawiając pewne podrażnienia.

Krem do depilacji zawiera substancje chemiczne, których zadaniem jest „rozpuszczanie” keratyny czyli podstawowego budulca włosa. W tym przypadku głównie poprzez skład preparatów dochodzi do częstych podrażnień. Im krócej krem znajduje się na skórze tym powstanie podrażnień maleje, dlatego też nie wolno przetrzymywać kremu na skórze dłużej niż jest to opisane na ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli dojdzie już do wystąpienia podrażnień, można je załagodzić stosując maść Alantan bądź D-Panthenol. Substancje te mają właściwości łagodzące i redukujące wszelkie zaczerwienienia.

Jeżeli występuje problem wrastających włosków musimy zastosować nieco inne metody. Problem ten pojawia się najczęściej u osób stosujących depilację woskiem i depilatory elektryczne. Wszystko z powodu usuwania niektórych włosków z cebulką a innych tylko nieco tuż pod skórą. Może to powodować zmianę kierunku wzrostu włosa, który nie przebija się przez naskórek i wrasta w głąb skóry. W tym momencie wokół mieszka włosowego pojawia się stan zapalny, widoczna jest wypukła, czerwona plamka na skórze. Aby wyleczyć tą dolegliwość należy przemyć miejsce wrastania włosa spirytusem salicylowym i wyciągnąć włos delikatnie również zdezynfekowaną igłą. Złym sposobem natomiast jest wyciskanie włosków. Dochodzi wtedy do podskórnych mikrowylewów tworzących przebarwienia. Pomocne przy usuwania wrośniętych włosków są również peelingi i częste nawilżanie skóry. Do tego celu dobre mogą okazać się maści mocznikowe. Taka kuracja trwa jednak stosunkowo długo i wymaga nie lada cierpliwości. Jeżeli pojawią się przebarwienia należy udać się do dermatologa.

Zapobiegać wrastaniu włosków można poprzez regularne, nawet codzienne stosowanie peelingu bądź szorstkiej gąbki w celu złuszczenia naskórka. Aby usprawnić przebicie się włosków przed skórę należy stosować balsamy zmiękczające i nawilżające. Jeżeli żadne zabiegi nie pomagają w zwalczaniu ciągle wrastających włosków, warto udać się na zabieg laserowej depilacji owłosienia.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji