Usuwanie-Owlosienia.pl

Ranking najlepszych domowych sposobów na depilację!

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem włosów lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Skuteczna depilacja miejsc intymnych

Depilacja (oznaczająca usuwanie zbędnego owłosienia) ma bardzo długą historię. Wspomina się o niej w kontekście historii starożytnej: Egiptu, czy Grecji (to tu dbałość o owłosienie stała się oznaką wysokiego statusu społecznego). W przypadku depilacji miejsc intymnych ciężko odwołać się do konkretnych kart Historii, gdyż nie istnieją przesłanki, jasno tłumaczące kiedy takowa zaczęła być popularna. Na pewno w XX wieku, kiedy modne stały się ubrania odsłaniające znaczne partie ciała, golenie różnych miejsc stało się normą.

Ciekawą, zauważalną tendencja jest to, że im bardziej kuse stroje bikini, tym popularniejsza stała się depilacja intymna. Fora internetowe pełne są rozmów, pytań i porad dotyczących tego tematu. Zebranie wszystkich pomysłów które są podczas takich wymian zdań prezentowane było by syzyfową pracą. Można jednak pokazać niektóre ze sposobów depilacji miejsc intymnych, a jednocześnie zagrożeń, mogą się pojawić.

Jedną z popularniejszych metod jest używanie wosku. Co prawda zdania co do tego sposobu są podzielone. Pewna grupa kobiet, wręcz podziwia te, które w ten sposób poddają się depilacji intymnej. Mowa oczywiście o wrażliwości skóry w okolicach bikini i bólu, który powoduje użycie wosku. Najpopularniejszą, ale i dość krótkotrwała metodą depilacji miejsc intymnych jest używanie kremów i maszynek do golenia. Oczywiście z przyczyn anatomicznym nie może ona być dokładna.

Tu gładko (nomen omen) przejdziemy do tematu tak zwanego brazylijskiego bikini, czyli depilacji intymnej całkowitej. Istnieje dość wyraźna granica między osobami, które taka popierają, a tymi które uważają, że jest ona tylko pokłosiem obecnej popularności filmów erotycznych. Od strony technicznej warto podkreślić, że taka depilacja miejsc intymnych, niesie zagrożenie w postaci wrastających (przy odrastaniu) w skórę włosków. Zabieg nie należy również do najprzyjemniejszych. Zaletą takiej depilacji jest całkowita gładkość okolic bikini utrzymuje się od 2 do 3 tygodni. Zabieg taki wykonuje się pastą cukrową, przygotowywaną z naturalnych składników. Eksperci podkreślają, że nie powoduje ona podrażnień skóry i jest mniej bolesna od wosku. Tym chyba można tłumaczyć popularność takiej metody depilacji intymnej.

Oddzielnym tematem, ciągle jednak pozostającym w sferze tabu, jest depilacja miejsc intymnych męskich. Niewielu facetów przyznaje się do takich praktyk. Brak również szerszych i konkretnych informacji na ten temat. Często mężczyźni stają się ofiarami swoich eksperymentów przeprowadzanych na własnych miejscach intymnych. Niewielu wie, że istnieją np. specjalnie golarki go golenia takowych. Potrzebne są również odpowiednie preparaty, aby depilacja intymna stała się bezpieczna i nie powodowała skutków ubocznych (np. wspominane wrastanie włosków). Dopóki jednak temat ten nie wyjdzie ze strefy tematów zakazanych, czy też omijanych mężczyźni skazani będą na wiedzę własną, lub na pomoc w tej kwestii ze strony kobiet.

Zobacz ranking najlepszych preparatów do depilacji